آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 197273
تاریخ انتشار : 21 آذر 1395 10:58
تعداد بازدید : 676

روبات همه فن حریف روس تا 5 سال آینده عازم فضا می شود

مجموعه ای از تصاویر جدید روبات فضایی روسیه با نام «فیودور» به تازگی منتشر شده است که نشان می دهد این فضانورد آهنی آماده اعزام به ایستگاه فضایی بین المللی است.

آنا- در این تصاویر روبات انسان نمای روسیه در حال بلند کردن دمبل، هدایت فرمان خودرو و حتی دست دادن با یک انسان است. این فضانورد سایبری به زودی به ایستگاه فضایی بین المللی اعزام خواهد شد تا از مهارت هایی که روی زمین کسب کرده است، در فضا استفاده کند و برخی مسوولیت های فضانوردان را به عهده بگیرد. 
گفتنی است که ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه امیدوار است که این روبات روزی کره ماه را برای روس ها تسخیر کند. به گفته دیمیتری روگوزین، معاون پوتین، این روبات دیگر نیاز به پوشیدن لباس دست و پاگیر فضانوردان ندارد و نه تنها می تواند در داخل سفینه یا فضاپیما زندگی کند، بلکه به راحتی خارج از آنها نیز از پس کارهایش برمی آید. نام این روبات «فیودور»(Fyodor)  است. 
روگوزین ادعا می کند که جنگ سوریه به روسیه نشان داد که روبات ها چه نقش مهمی می توانند در محیط ها و شرایط سخت داشته باشند. محققان روسی می گویند که فیودور تا پنج سال آینده به فضا خواهد رفت. تصاویر منتشرشده از این روبات آن را در حال راه رفتن، حمل بار های سنگین و حتی تعمیر کیت های الکترونیکی نشان می دهد. 
این روبات حتی می تواند شنا برود و رانندگی کند. محققان روس امیدوارند که این روبات روزی بتواند یک پایگاه در کره ماه بسازد. این روبات می تواند بخزد، بعد از افتادن دوباره برخیزد، رانندگی کند و از تمامی ابزار مربوط به ساخت وساز کار کند. فیودور 1/9 متر قد و بسته به نوع تجهیزاتی که به آن وصل می شود، 106 تا 160 کیلوگرم وزن دارد و می تواند محموله های تا 20 کیلوگرم را حمل کند. طراحان فیودور ادعا می کنند که این روبات می تواند پا به پای انسان ها در فضا فعالیت کند و در خیلی جاها ماموریت های فضایی را به عهده بگیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :