آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 197258
تاریخ انتشار : 21 آذر 1395 10:41
تعداد بازدید : 493

فیس بوک و گوگل بهترین شرکت ها برای کار هستند

همه ساله شرکت گلس دور(Glassdoor) با ارایه گزارش هایی میزان رضایت کارمندان از شرکت ها را بررسی می کند. هفته گذشته نیز این شرکت گزارشی با نام «بهترین شرکت ها بر اساس انتخاب کارمندان» ارایه کرد.

ایتنا- امسال نیز مانند سال گذشته شرکت هایی که در حوزه فناوری فعالیت می کنند، تعداد زیادی از این فهرست۵۰ موردی را اشغال کرده اند. در گزارش امسال شاهد بودیم که ۲۰ جایگاه از ۵۰ جایگاه برتر متعلق به شرکت هایی است که در حوزه فناوری فعالیت می کنند.
در رده اول این فهرست موسسه مشاوره مدیریتیBain & Company  و در جایگاه دوم این فهرست شرکت فیس بوک قرار دارد. در رده سوم این فهرست نیز شرکت گوگل حضور دارد. دیگر بزرگان دره سیلسکون نیز مانند سیلزفورس، SAP، لینکدین و ادوبی نیز در این فهرست حضور دارند. 
از نظر اسکات دوبروسکی، متخصص جامعه تحت بررسی گلس دور، حضور چنین شرکت هایی در این فهرست به دلیل رقابت بسیار در این صنعت برای جذب نیروهای متخصص و استعدادهای موجود در بازار است. از دیدگاه وی، این رقابت در همه صنایع وجود دارد، اما این رقابت در حوزه فناوری بسیار جدی تر و ضروری تر است.
براساس تخمین های منتشر شده، تعداد نیم میلیون شغل در زمینه فناوری و اطلاعات در دسترس است و پیش بینی می شود که این تعداد در چهار سال آتی دو برابر شود. درحالی که تقریبا تمامی صنایع نیاز به کارمندانی در حوزه فناوری دارند، تعداد متخصصان در این زمینه بسیار کم است.
این عامل باعث شده است تا شرکت ها بیش از پیش به دنبال ایجاد امکانات رفاهی برای کارمندان خود باشند. امکاناتی که شاید کمتر کسی در دهه گذشته تصور می کرد که روزی شرکت ها برای کارمندان خود به وجود آورند.
صنایع دیگر نیز به تبع شرکت های فعال در حوزه فناوری، در حال فراهم کردن امکاناتی مانند ساعات کار تغییرپذیر و سایر امکانات رفاهی برای کارمندان خود هستند. این روند شاید بیش از همه به نفع کارمندان باشد.
اما مساله قابل توجه این است که توجه به رضایت کارمندان در بازاری که رقابت در آن حرف اول و آخر را می زند، بسیار ضروری است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :