آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 197256
تاریخ انتشار : 21 آذر 1395 10:36
تعداد بازدید : 654

سامسونگ با گوشی های منعطف در راه شکست یا پیروزی؟

اگرچه به نظر می رسد طراحی گوشی های هوشمند به مرحله اشباع رسیده و تقریبا جای هیچ تغییری وجود ندارد، اما ظاهرا تولیدکنندگان گام بعدی تغییر طراحی گوشی ها را در انعطاف پذیری نمایشگرها می دانند.

ساحره چمنی
سامسونگ را می توان یکی از پیشروان این طرح دانست. از چند سال پیش مدام شایعات و اخباری درباره ساخت گوشی با نمایشگر منعطف به گوش می رسد که ظاهرا نمونه های اولیه ای از آن هم طراحی و تولید شده است، اما به تازگی اخباری مبنی بر اینکه در نمایشگاه CES یا MWC سال 2017 احتمالا شاهد رونمایی از نخستین گوشی های سامسونگ با این نوع نمایشگر هستیم، به گوش می رسد.
ازاین رو سایت کره ای ET News اعلام کرده سامسونگ در حال کار روی دو نسخه متفاوت از گوشی های هوشمند تاشو است و یکی از این محصولات که با دو صفحه نمایش مجزا تولید خواهد شد، ابتدای سال ۲۰۱۷ به بازار عرضه می شود.
گوشی هوشمند سامسونگ مجهز به دو صفحه نمایش خواهد بود که این دو توسط یک لولا به هم متصل می شود. در این گوشی دو صفحه نمایش در دو طرف لولا قرار دارند. 
همچنین سه حالت مختلف برای این گوشی در نظر گرفته شده است؛ حالت بسته که دو صفحه نمایش رو به روی هم قرار دارند، حالت پشت به پشت که پشت و روی دستگاه دارای صفحه نمایش خواهد بود و حالت باز که این دستگاه را به یک تبلت تبدیل می کند.
به نظر می رسد این گوشی فقط برای سنجش میزان علاقه کاربران به این نوع گوشی ها به بازار عرضه می شود. 
گزارش ها حاکی است سامسونگ اوایل سال ۲۰۱۷ تعداد محدودی از این گوشی های تاشو را به بازار عرضه می کند و پس از ارزیابی، قدم نهایی را برای طراحی و معرفی دو محصول تاشو بر می دارد. 
گفته می شود سامسونگ در حال برنامه ریزی دقیق برای زمان عرضه محصولات هوشمند خم شونده یا منعطف است. 
به این ترتیب به نظر می رسد راه زیادی تا تجاری سازی این مدل گوشی ها وجود دارد و هنوز مشخص نیست که علاوه بر صفحه نمایش کدام یک از اجزای دیگر گوشی با قابلیت منعطف ساخته شده تا مشکلی هنگام استفاده ایجاد نکند؛ چرا که لازمه استفاده از نمایشگر منعطف، سازگاری باتری، دوربین، پردازنده و سایر اجزا و کامپوننت های گوشی با نمایشگر است.
با این حال اگر شرکت ها عجولانه اقداماتی انجام دهند و بخواهند تنها محصولی تازه راهی بازار کنند، قطعا سرنوشتی همچون گوشی های ماژولار خواهند یافت. چرا که برای عرضه گوشی های ماژولار زمان مناسبی نبود و نه تنها بازخورد خوبی از سوی کاربران دریافت نکردند، بلکه با مشکلاتی هم همچون سایز بزرگ گوشی و ماژول هایی که به همان شکل اندازه گوشی را افزایش می دهند، روبه رو هستند.
با این حال هنوز مشخص نیست که سامسونگ برای عرضه گوشی های منعطف چه برنامه ای در سر دارد و آیا قصد دارد به این زودی انقلابی در صنعت موبایل ایجاد کند یا با توجه به اینکه به تازگی با مشکلات گلکسی نوت 7 دست و پنجه نرم کرده، با احتیاط بیشتری قدم برمی دارد؛ بنابراین به نظر می رسد چنین حرکتی برای سامسونگ زود به نظر می رسد؛ چراکه این کمپانی آمادگی شکستی دوباره را ندارد و از سوی دیگر خدشه ای جبران ناپذیر به برندش وارد می شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :