آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 197254
تاریخ انتشار : 21 آذر 1395 10:34
تعداد بازدید : 628

رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور:

روش نوین ثبت نام بازدیدکنندگان در الکامپ 22

رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور در نشست خبری سازمان فناوری اطلاعات درباره سالن دولت الکترونیکی الکامپ گفت: تاکنون حضور 270 استارت آپ در نمایشگاه الکامپ بیست و دوم قطعی شده و امیدواریم این تعداد به 300 استارت آپ برسد.

فناوران- ناصرعلی سعادت افزود: برپایی سالن استارت آپ ها با همکاری سازمان فناوری اطلاعات و تنها با پرداخت هزینه ناچیزی از سوی کسب و کارهای نوین انجام می شود. این هزینه شامل 100 هزار تومان بابت غرفه و 50 هزار تومان بابت سخنرانی در حضور سرمایه گذاران است.
وی ادامه داد: هزینه برپایی سالن استارت آپ ها مانند سال گذشته از سوی سازمان نظام صنفی رایانه ای پرداخت می شود با این حال امیدواریم بخش دولتی نیز در این هزینه ها مشارکت کند.
رییس سازمان نصر همچنین گفت: با سرویس های نوین حمل و نقل توافق کرده ایم تا استفاده از این سرویس ها از مبدا یا به مقصد الکامپ با تخفیف ویژه همراه باشد.سعادت ادامه داد: با امضای تفاهم نامه با بخش فناوری اطلاعات بانک پارسیان، روش نوینی برای ثبت نام بازدیدکنندگان در پیش گرفته خواهد شد و با نصب تجهیزات لازم، غرفه داران اطلاعات بازدیدکنندگان شان را در اختیار خواهند داشت.
وی ادامه داد: استقبال بی سابقه ای از نمایشگاه امسال شد و با کمبود شدید جا مواجه شده ایم.
 نصب تابلوی بنگاه های کوچک IT در فرابورس 
رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای جزییات چهارمین نشست وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با فعالان بخش خصوصی حوزه فاوا را تشریح کرد.
ناصر علی سعادت در گفت وگو با مهر، با اعلام راه اندازی تابلوی شرکت‎ها و بنگاه های کوچک و زودبازده (SME) حوزه فناوری اطلاعات در فرابورس گفت: در دنیا یکی از عوامل اصلی رشد صنعت ICT بازار بورس است. متاسفانه در کشورمان شرکت های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات که اغلب هم جزو SME ها هستند، به سختی می توانستند به بازار بورس راه یابند؛ اما اکنون با همکاری صورت گرفته میان صندوق تحقیقات صنایع الکترونیک و فرابورس با سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، مصوب شد تا شرکت فرابورس، تابلوی جدیدی به نام شرکت های SME ها ایجاد کند که مطابقت بسیاری با قالب شرکت های IT دارد تا بتوانند خیلی سریع از طریق فروش سهام تامین سرمایه کنند.
سعادت به مزایای ایجاد تابلوی جدید پرداخت و افزود: در تابلوهای موجود معمولا هر شرکت باید سابقه سه ساله سودآور، شفاف و روشن تحویل دهد که به هیچ عنوان نباید ضررده باشد. اما در این امکان جدید شرکت های SME می توانند تنها با یک سال سابقه فعالیت که حتی می تواند این سابقه روی اظهارنامه متضرر باشد، برای ورود به بازار فرابورس تقاضا بدهند.
 رفع موانع صادرات نرم افزار 
وی درباره رفع موانع صادرات نرم افزار نیز به شبکه توزیع بین المللی پرداخت و افزود: شبکه های توزیع بین المللی موضوع توزیع نرم افزارها به خصوص اپلیکیشن های موبایل را ساده کردند. به نحوی که هر برنامه نویسی می تواند برنامه و APP خود را در اپ استورهای جهانی به فروش برساند. این درحالی است که تا پیش از این روش های سنتی مانند گذر از گمرک یا مجوزهای صدور نرم افزار، مانع صادراتی محسوب می شد.
رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور با بیان ایجاد مشوق های تولید نرم افزار در کشور گفت: برای حمایت از تولید نرم افزار باید مشوق های تولید را مانند معافیت های مالیاتی در نظر بگیریم تا جوانان به این حوزه علاقه مند شوند.
وی درباره شرکت هایی که اخیرا در امر واردات تجهیزات شبکه با مشکلاتی مواجه شده بودند گفت: طی صحبت های صورت گرفته، معاون رگولاتوری وزیر ارتباطات قول پیگیری جدی این مساله را داده اند. 
وی در خصوص مواردی ازجمله افزایش سهم فناوری اطلاعات نسبت به فناوری ارتباطات در بازار کشور، تامین منابع مالی بنگاه های کوچک (SME) در بازار فرابورس و رفع موانع صادرات نرم افزار که در این نشست مطرح شد، گفت: در سال ۲۰۱۶ اندازه بازار صنعت فاوا ۳.۸ هزار میلیارد دلار اعلام شده که متاسفانه منطقه خاورمیانه در آمارها لحاظ نشده است.
سعادت ادامه داد: این درحالی است که در سال ۲۰۱۶ کل تولیدات نفت و مشتقات آن بالغ بر ۳۵ میلیارد بشکه اعلام شده که درآمد کلی آن با احتساب قیمت های جهانی حدود ۱.۷ هزار میلیارد دلار می شود که کمتر از نصف درآمد شرکت های فناوری اطلاعات و ارتباطات در دنیاست.
وی آماری از استاندارد جهانی سهم فناوری اطلاعات نسبت به فناوری ارتباطات ارایه کرد و افزود: فناوری اطلاعات و ارتباطات به رغم اینکه قابل تفکیک از یکدیگر نیستند، اما نسبت این دو در بازار آمریکا ۷۰ به ۳۰ به نفع فناوری اطلاعات است. شاهد این ادعا نیز ۱۰ شرکت برتر دنیاست که همه در حوزه فناوری اطلاعات فعالیت می کنند. در استانداردهای جهانی این رقم ۶۰ به ۴۰ به نفع IT است.
سعادت با بیان اینکه در کشور ما طبق آمارهای وزارتخانه این نسبت ۲۰ به ۸۰ به نفع CT یا فناوری ارتباطات است، گفت: در این شرایط باید علاوه بر توجه به فناوری ارتباطات، توجه به فناوری اطلاعات را ۶ برابر کنیم تا به استانداردهای جهانی در تقسیم نسبت این دو مقوله برسیم. بر این اساس از وزیر ارتباطات می خواهیم همانطورکه در هفته جلسه ای برای ارایه آخرین گزارش های شبکه ملی اطلاعات برگزار می کند، برای ۶ برابر کردن سهم فناوری اطلاعات نیز وقت و جلسه بگذارد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :