آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 197247
تاریخ انتشار : 21 آذر 1395 10:22
تعداد بازدید : 533

رییس اتاق اصناف:

تصویب آیین نامه و آموزش، شرط اصناف برای نصب صندوق مکانیزه فروش

رییس اتاق اصناف ضمن اعلام اینکه تاکنون یک ریال تسهیلات برای ایجاد شهرک های صنفی به مجموعه اصناف تعلق نگرفته است، گفت: اصناف برای نصب صندوق های مکانیزه آمادگی کامل دارند اما شرط این است که ابتدا آیین نامه اصناف تصویب و ابلاغ شود و از طرفی هم به آموزش واحدهای صنفی مورد نیاز توجه شود.

فناوران-  علی فاضلی دیروز در هفتمین اجلاس سراسری نمایندگان اتاق اصناف ایران اظهار کرد: بازار ایران توسط اصناف مدیریت می شود اما متاسفانه ابزار لازم برای کنترل دست مدیران اتحادیه ها نیست.
فاضلی با بیان اینکه امروز سرمایه به طرف سوداگری و واسطه گری سوق پیدا کرده است، ادامه داد: ساختار بازرسی اصناف در ایران از ۱۷ ماه پیش یک ریال هم دریافت نکرده است و بازرسی بازار از محل بودجه اتحادیه های صنفی اداره می شود.
رییس اتاق اصناف افزود: همچنین بخش خدمات نیز یکی از نیازهای مهم در اقتصاد و جامعه است. در حال حاضر ۴۸ درصد از اشتغال ما مربوط به بخش خدمات است. این بخش در کشورهای توسعه یافته سهم حدود ۶۰ درصدی در تولید ناخالص داخلی دارد.
فاضلی در بخش دیگری از صحبت هایش به نقش فروشگاه های بزرگ در اقتصاد پرداخت وگفت: سهم فروشگاه های بزرگ در اقتصاد ما چهار درصد است که لازم است این رقم بهبود پیدا کند. نظر اصناف این نیست که فروشگاه های بزرگ گسترش پیدا نکند؛ بلکه معتقدیم چنین فروشگاه هایی باید در شهرهایی ایجاد شود که ظرفیت ایجاد آن ها وجود داشته باشد.وی اضافه کرد: مجموعه اصناف ۶.۵ میلیون شغل ایجاد کرده اما جایگاهی در شورای عالی کار و شورای عالی تامین اجتماعی ندارد.
رییس اتاق اصناف همچنین گفت که در دوران پسابرجام اصل بر رفع موانع پیش روی بنگاه های اقتصادی است.
در همین حال محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در این اجلاس گفت: برای نصب صندوق های مکانیزه در فروشگاه ها باید ضرب الاجل تعیین شود؛ چراکه این کار برای شفاف سازی لازم است و آن بخش از این صندوق ها را که امکان تولیدش در داخل نیست، باید از طریق واردات تامین شود.
نعمت زاده اضافه کرد: امروز در تمام کشورها این صندوق ها در واحدهای صنفی وجود دارد و باعث می شود که مالیات طبق درآمد واقعی گرفته شود.
نعمت زاده همچنین گفت: ما هیچ محدودیتی برای واردات کالا نداریم، جز مواردی که قانون مانع آن شده است. یکی از محدودیت های واردات کالا تعرفه است و در جاهایی که احساس کرده ایم، تعرفه مانع ورود کالا بوده در آن تغییر ایجاد کرده ایم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :