fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 197246
  تاریخ انتشار : 21 آذر 1395 10:22
  تعداد بازدید : 774

  راهبرد مدیریت فضای مجازی به زودی اعمال می شود

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: باید آگاه باشیم که در فضای مجازی چه چیز تولید می شود و چه کسانی از این محصول استفاده می کنند؛ از این رو استراتژی مدیریت فضای مجازی تصویب شده و به زودی اعمال خواهد شد.

  ایرنا- سید رضا صالحی امیری در بیست و پنجمین اجلاس سراسری نماز در مرکز آموزش عالی امام خمینی (ره) کرج افزود: طلاق، ایدز، خشونت، تخریب، تهمت و بسیاری از آسیب ها تاثیر فضایی است که در آن اخلاق و معنویت وجود نداشته باشد و انسانی که به نماز روی می آورد، به عنوان یک گفتمان، اندیشه، اعتقاد و راهبرد استراتژیک برای حل مسائل اجتماعی است.
  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: در موارد بسیاری بهداشت و استانداردهای لازم مد نظر قرار می گیرد، که این رویکرد باید از سوی مردم و مخاطبان حساسیت در استفاده از فضای مجازی نیز مورد توجه ویژه قرار گیرد.
  وی با بیان اینکه بخشی از آسیب های اجتماعی به دلیل کم توجهی است، گفت: نمی توان جوانان را بیش از حد آزاد یا محدود در فضاهای اجتماعی رها کرد. البته دولت در شورای عالی فضای مجازی تصویب کرد که فضای مجازی در کشور مدیریت و پالایش شود.
  صالحی امیری با بیان تغییرات دهه اخیر گفت: اخلاق، رفتار و شبکه های اجتماعی بستر جدیدی برای آسیب های اجتماعی محسوب می شود و این امکان هم فرصت و هم 
  تهدید است.
  وی گفت: باید به دنبال راهی برای ترویج نماز و اخلاق در شبکه های اجتماعی بود، در غیر این صورت بی اخلاقی ها بستر را فراهم دیده و با یک جریان بزرگ اطلاعات بدون پالایش اقدامات خود را انجام می دهند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :