آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 197087
تاریخ انتشار : 17 آذر 1395 15:49
تعداد بازدید : 693

ورود فین تک به شبکه های اجتماعی در آیند ه ای نزدیک

مدیر مرکز فن آوری اطلاعات بانک توسعه صادرات ایران از ورود فین تک ها در آینده ای نزدیک بر شبکه های اجتماعی خبر داد و گفت: فعالیت این شرکت ها در شبکه های اجتماعی به شکلی است که شاهد سپرده گذاری های جمعی از طریق این شرکت ها یا سرمایه گذاری در یک حوزه خاص باشیم.

فناوران -  حبیب احمدی افزود: البته فین تک ها با وجود ارایه خدمات نوین به مشتریان خود می توانند در مباحث امنیتی مشکل آفرین باشند و تهدیدهایی از بابت کوچک بودن ساختار را برای سیستم بانکی ایجاد کنند.
وی با بیان ظهور فین تک ها در سیستم بانکی کشور گفت: هرچند از فین تک ها به عنوان رقیب بانک ها نام برده می شود اما ادغام بانک ها و فین تک ها نظام بانکی کشور را با تحولات مناسبی مواجه خواهد کرد.
احمدی با بیان اینکه با افزایش دسترسی و تمایل مردم به اینترنت، شرکت های نوظهوری همچون فین تک ها در عرصه بانکی فعال شده اند، افزود: این شرکت ها از مزایای فن آوری اطلاعات و گسترش هر روزه اینترنت در کشور استفاده و خدمات نوین بانکی به مشتریان خود ارایه می کنند.
وی با بیان نگاه متفاوت به فین تک ها و برخی مقاومت ها برای فعالیت در این بخش گفت: اگر تجربیات جهانی در این زمینه را بررسی کنیم، چاره ای جز همراهی با این شرکت ها نخواهیم داشت؛ زیرا فین تک ها در آینده ای نزدیک جزو جدایی ناپذیر سیستم های بانکی خواهند بود.
مدیر مرکز فن آوری اطلاعات بانک توسعه صادرات ایران با بیان اینکه فین تک ها فضای فعالیت های جدیدی برای بانک ها ایجاد کرده اند، گفت: از طرفی بانک ها به دلیل بزرگی و چالاک نبودن نمی توانند بسیاری از خدماتی که توسط فین تک ها به مشتری داده می شود را ارایه دهند.
به گفته احمدی، نبود قوانین مناسب برای فعالیت فین تک ها ازجمله دیگر چالش های فعالیت آنها در سیستم بانکی بوده و این در حالی است که قانون گذاران سیستم بانکی کشور باید به فین تک ها به عنوان یک عنصر مهم در سیستم مالی کشور نگاه کنند. وی ادامه داد: بانک مرکزی باید هرچه سریع تر به حوزه تعیین قانون برای فین تک ها ورود کند تا از بروز مشکلات احتمالی در آینده جلوگیری شود. با توجه به اینکه فین تک ها خدمات و پرداخت را در کنار هم به مشتری ارایه می دهند، شاهد فعالیت شرکت های زیادی در این حوزه خواهیم بود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :