آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 197081
تاریخ انتشار : 17 آذر 1395 15:38
تعداد بازدید : 679

رییس کل گمرک ایران اعلام کرد:

اجرای طرح پیش اظهاری و ترخیص کالا قبل از ورود تا ماه آینده

رییس کل گمرک ایران که پیش تر اعلام کرده بود، این سازمان به دنبال راه اندازی طرح پیش اظهاری و ترخیص کالا قبل از ورود به کشور است، از اجرایی شدن این طرح تا یک ماه دیگر خبر داد.

ایسنا- مسعود کرباسیان درباره آخرین وضعیت این طرح اظهار کرد: اقدامات اولیه آن انجام شده و قصد داریم به زودی این طرح را به مرحله اجرا برسانیم.
وی افزود: در حال حاضر به دنبال این هستیم که بتوانیم ارتباط مان را در خصوص راه اندازی این طرح با سایر سازمان ها نزدیک تر و الکترونیکی تر و پس از آن طرح را اجرایی کنیم.
رییس کل گمرک ایران با بیان اینکه مانعی بر سر راه اجرای این طرح وجود ندارد، گفت: ما در حال ارزیابی محیطی برای اجرای طرح هستیم که ببینیم اجرای طرح به صلاح و نفع است یا نه؛ چراکه وقتی فردی پیش اظهاری می کند، در ابتدا مبلغی را پرداخت می کند و ممکن است این مبلغ بعدا تغییر کند و باعث رفت و برگشت مجدد شود؛ بنابراین ما به دنبال این هستیم که تا حد امکان این مشکلات را کاهش دهیم.
کرباسیان ابراز امیدواری کرد که طرح مذکور از حدود یک ماه دیگر راه اندازی شده و به مرحله اجرا برسد.
وی همچنین در خصوص بازرسی های فیزیکی از کالاهای وارداتی که به گفته او به نوعی تحمیلی محسوب می شود، ادامه داد: ما در حال حاضر تمامی کالاها را بررسی می کنیم. ما نمی گوییم بازرسی انجام نشود، اما بازرسی تنها این نیست که برویم و کالاها را بازرسی چشمی کنیم.
رییس کل گمرک ایران با بیان اینکه ثبت سفارش کالا، بانک، شرکت حمل ونقل، سازمان ملی استاندارد، سازمان بنادر، انبار و ... همه چیز را تایید و بررسی می کنند، اظهار کرد: ما زمانی ال سی بانک را نداشتیم و معلوم نبود چه کالایی به کشور وارد می شود، اسناد حمل را نداشتیم و نمی دانستیم حجم کالا چقدر است، فروشنده فاکتور نمی داد و مشخص نبود کالا از کدام کشور می آید و چه شرکتی این کالا را بازرسی کرده است؛ بنابراین خودمان باید می رفتیم و به شکل فیزیکی و چشمی بازرسی را انجام می دادیم، اما در حال حاضر تمام دستگاه های مربوط و مذکور کارهای بازرسی را انجام می دهند و عملا نیازی به بازرسی دوباره ما نیست. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :