fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 196762
  تاریخ انتشار : 14 آذر 1395 10:29
  تعداد بازدید : 876

  راه اندازی ۲ خط جدید صدور کارت ملی هوشمند

  سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور با اعلام راه اندازی ۲ خط جدید صدور کارت ملی هوشمند گفت: اکنون به دلیل طولانی شدن زمان صدور کارت ملی هوشمند، به جز عذرخواهی از مردم چاره ای نداریم.

  فارس- سیف الله ابوترابی گفت: هم اکنون 3 خط تولید و صدور کارت ملی هوشمند وجود دارد که قرار است به زودی 2 خط جدید نیز فعال شوند، همچنین برای سرعت بخشی حتی در شبانه روز و ایام تعطیل، امکان صدور این کارت ها فراهم می شود.
  وی افزود: تا پایان آبان ماه حدود 23 میلیون و 959 هزار نفر برای دریافت کارت ملی هوشمند پیش ثبت نام کرده اند که از این تعداد 18 میلیون و 793 هزار نفر برای تکمیل درخواست های خود مراجعه کرده اند.
  ابوترابی گفت: 12 میلیون و 894 هزار کارت ملی هوشمند تاکنون صادر شده و بیش از 10 میلیون و 400 هزار کارت ملی هوشمند تحویل مردم داده شده است و تا پایان سال، 20 میلیون کارت هوشمند ملی صادر و تحویل داده می شود.
  وی ادامه داد: سازمان ثبت احوال کشور در نظر دارد طی یک طرح برنامه ریزی شده، کارت های ملی هوشمند را جایگزین کارت های ملی فعلی کند و علاوه بر کاربردهای قبلی کارت ملی، کارت های جدید به عنوان کلید ورود به دولت الکترونیکی و حرکت به سمت جامعه اطلاعاتی، این فرصت را فراهم می کنند تا افراد به شیوه ای امن وارد فضای دیجیتالی شوند.
  سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: تاکنون کشورهای مختلفی اقدام به طراحی و پیاده سازی کارت ملی هوشمند کرده اند به طوری که تقریباً تمام کشورهای حوزه خلیج فارس و اکثر کشورهای آسیای شرقی پروژه کارت ملی هوشمند را شروع کرده اند. در آسیا کشورهایی مثل مالزی، سنگاپور و هنگ کنگ در این زمینه پیشرو بوده اند و هم اکنون کارت ملی هوشمند دارند که می توانند از این کارت برای ارایه خدمات مختلف استفاده کنند.
  وی گفت: نخستین وظیفه کارت ملی هوشمند، شناسایی است. به همین دلیل ابتدا در زمان ثبت نام، اطلاعات صاحب کارت که اقلام هویتی مثل نام، نام خانوادگی، تاریخ و محل تولد است، ثبت می شود.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :