آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 196678
تاریخ انتشار : 13 آذر 1395 12:4
تعداد بازدید : 626

کامپیوتر پیشگو ساخته شد

محققان مرکز تحقیقات هوش مصنوعی در موسسه تکنولوژی ماساچوست گونه جدیدی از هوش مصنوعی را با استفاده از شبکه های عصبی ساخته اند که از آینده ویدیو تهیه می کند.


Engadget- شبکه های عصبی که برگرفته از از شبکه ارتباطی بدن انسان با مغز است، آخرین دستاورد تکنولوژی کامپیوتری و بهترین و سریع ترین روش برای تحلیل و محاسبات کامپیوتری محسوب می شود.
محققان مرکز مطالعات کامپیوتری MIT اخیرا با استفاده از تلفیق این روش ارتباطی و هوش مصنوعی، موفق شدند سیستمی طراحی کنند که تا 5/1 ثانیه آینده را پیش بینی می کند و می تواند با استفاده از تصاویر موجود، اتفاقی را که در حال رخ دادن است، پیش از وقوع به فیلم تبدیل کند. روش کار به این شکل بود که یک شبکه عصبی کامپیوتری برای تحلیل و ساخت فیلم در اختیار هوش مصنوعی قرار گرفت و این هوش توانست فیلم پیش بینی حوادث بعدی را بسازد. سپس سیستم شبکه دوم هوش عصبی را به کار می گیرد تا برآورد کند این فیلم و پیش بینی های آن تا چه اندازه با واقعیت منطبق هستند و در واقع احتمال درست بودن آن چقدر است. نتیجه این روش به قدری با واقعیت تطبیق دارد که شاید در آینده شاهد پیشگویی های کامپیوتری باشیم.
با استفاده از این روش محققان توانستند با موفقیت مسیر حرکت افراد پیاده روی چمنزار، محل وقوع احتمالی یک تصادف و حوادثی مانند این را پیش بینی کنند. کاربرد این روش تحلیلی کامپیوتری در کامپیوترهایی که قرار است خودروهای بدون راننده را هدایت کنند، بسیار حائز اهمیت است. 
از سوی دیگر در آینده می توان از این روش برای ساخت بخش هایی از فیلم دوربین های مداربسته که از حافظه دستگاه پاک شده است نیز استفاده کرد. محققان معتقدند با توسعه این روش و افزایش زمان پیش بینی آن، شاید بتوان در دوربین های امنیتی از آن استفاده کرد تا از حملات قریب الوقوع تروریستی نیز جلوگیری کرد. 
این روش می تواند با دقت زیادی پدیده های پیچیده را تحلیل و پیش بینی کند و از آن حتی برای پیش بینی رفتار امواج نیز می توان بهره گرفت. موج های دریایی و اقیانوسی در فعالیت های زیادی از موج سواری گرفته تا سونامی های نابودگر، نقش دارند و تحلیل و پیش بینی آنها منافع مالی و جانی عظیمی برای انسان خواهد داشت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :