آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 195732
تاریخ انتشار : 24 آبان 1395 11:50
تعداد بازدید : 716

پیش بینی تاثیرات رایانش ابری بر زندگی انسان ها در ۱۰ سال

جان باسو، نویسنده سایت InfoWorld، کوشیده است وضعیت رایانش ابری در ده سال آینده را به تصویر کشد و تاثیرات این پدیده بر حوزه های مختلف زندگی انسان ها را پیش بینی کند.

همکاران سیستم- وی با اذعان به این که دنیای فناوری از رشد بسیار سریع و شتابانی برخوردار است، می گوید همین باعث می شود کار پیش گویی با دشواری همراه باشد. جان باسو بر این باور است که در سال ۲۰۲۶ مردم هنوز درباره ماشین های خودران کمی دچار شک و تردید هستند، البته نه به خاطر هوش مصنوعی به کار رفته در آنها بلکه به این دلیل که هنوز هم کنترل بخشی از خودروهایی که در جاده ها رفت و آمد می کنند، در دست انسان ها قرار دارد و واضح است که ترکیب رانندگان انسان و ماشین قدری ترسناک به نظر می رسد. 
در آن زمان، اپل، مایکروسافت و آمازون برای کنترل حمل و نقل عمومی در سراسر جهان اعم از اتوبوس ها، تاکسی ها و قطارها با یکدیگر شدیداً رقابت می کنند و بر همین مبنا برآورد می شود تا ده سال آینده بالغ بر ۱۰ میلیون شغل مربوط به صنعت حمل و نقل ناپدید شود و از بین برود. 
موضوعاتی همچون حل مشکلات برون سازمانی، یافتن کارکنان ماهر و زبده، کاهش مصرف انرژی و برنامه ریزی مجدد تراشه های رایانه ای برای ارتقای عملکرد آنها از موضوعات داغ آن سال ها خواهد بود.   بر همین اساس ارایه دهندگان سرویس های ابری می توانند هزینه های عملیاتی خود را به نصف کاهش دهند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :