آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 195726
تاریخ انتشار : 24 آبان 1395 11:39
تعداد بازدید : 969

تهران میزبان اجلاس توسعه دهندگان فضای مجازی کشور

اجلاس توسعه دهندگان وب فارسی به عنوان تنها رویداد حمایتی از جانب وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا (فتا) برای فعالان و توسعه دهندگان فضای مجازی ایران، ۲۲ آذر ماه ۱۳۹۵ در مرکز همایش های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار می شود.


فناوران- هدف اصلی از برگزاری این اجلاس ایجاد ارتباط نزدیک بین دولتمردان و نخبگان فضای مجازی ایران، بررسی فضای وب و روند رشد استارتاپ های وبی ایران عنوان شده است.
در این راستا، چهارمین جلسه کمیته راهبردی اجلاس با حضور ریاست کانون توسعه دهندگان فضای مجازی، نمایندگان پلیس فتا و وزارت ارتباطات، تعدادی از اعضای کمیته راهبردی مرکز تحقیقات فضای مجازی، استادان دانشگاه و فعالان وب ایران برگزار شد. 
حمیدرضا همتی، ریاست کانون توسعه دهندگان فضای مجازی در این جلسه گفت: یکی از کاستی های مهم در عرصه فضای مجازی فعلی ایران، نبود ارتباط نزدیک و متقابل نهادهای دولتی، نیمه دولتی و البته نهادهای قانون گذار با فعالان این عرصه است، موضوعی که سال هاست با پیشرفت روزافزون فعالیت مجازی در کشور مورد بحث و چالش قرار نگرفته و تا به امروز نیز همچنان این دو قطب نتوانسته اند به نحو مناسبی با یکدیگر نزدیکی و همکاری و هماهنگی پیدا کنند، که مطمئناً حصول این اتفاق مهم نیاز به مشارکت هر دو قطب خواهد داشت.
همتی افزود: اجلاس ۲۲ آذرماه قدمی مهم برای پیشرفت عرصه وب فارسی است که بیش از هر زمانی ظرفیت کار و گسترش را دارد. البته فضای مجازی و وب فارسی، پیشرفت ها و موفقیت های جهانی چشمگیری در چند سال اخیر تجربه کرده که این پیشرفت ها بیش از هر عاملی به سبب همت گماردن و کوشش دولتمردان دلسوز و جوانان کشورمان بوده است.
علاقه مندان برای حضور و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اجلاس توسعه دهندگان وب فارسی می توانند به وب سایت اجلاس به آدرس
 www.pwconf.irمراجعه کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :