آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 195719
تاریخ انتشار : 24 آبان 1395 11:32
تعداد بازدید : 789

اجرای طرح جامع با هدف دریافت مالیات عادلانه

معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور گفت: طرح جامع مالیاتی به عنوان یکی از بزرگ ترین طرح های الکترونیک ایران در مسیر دریافت مالیات عادلانه در دست اجراست.

ایرنا- نادر جنتی اظهار کرد: شرایط اقتصادی دنیا براساس پیشرفت ها و فناوری های مورد نیاز، هر روز درحال تغییر است، در دوره ای تغییر یک تکنولوژی 100سال زمان نیاز داشت؛ اما امروز تغییر تکنولوژی ها تنها در کمتر از سه سال صورت می گیرد. 
معاون سازمان امور مالیاتی کشور اضافه کرد: در دوره ای نیاز انرژی دنیا در حوزه صنایع و تولید، مس و نفت بود اما هم اکنون تمام کشورهای پیشرفته دنیا تلاش می کنند انرژی های نو را جایگزین انرژی های فسیلی از جمله نفت و گاز کنند. 
جنتی با بیان اینکه کشور ما نیز یک کشور وابسته به نفت است که باید درآمدهای اقتصادی دیگری را با منابع نفتی جایگزین کرد، ادامه داد: یکی از منابع زوال ناپذیر در زمینه درآمدهای کشور، بحث درآمدهای مالیاتی است. 
وی در خصوص لزوم اجرای طرح جامع مالیاتی در کشور گفت: هیچ شخصی پرداخت مالیات را نادرست ندانسته و از حقوق دولت می دانند ولی عمدتا در نحوه دریافت آن ایراد گرفته و خواستار رعایت عدالت در آن هستند. 
این مسوول افزود: دلیل عمده این ناعدالتی، نداشتن اطلاعات درست و کامل و نبود شفافیت است به همین دلیل طرح جامع اطلاعاتی می تواند ضمن تکمیل اطلاعات به عدالت در دریافت ها کمک کند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :