آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 195718
تاریخ انتشار : 24 آبان 1395 11:31
تعداد بازدید : 803

رییس فدراسیون واردات:

استفاده از کارت های بازرگانی اجاره ای به شدت کم شده است

رئییس فدراسیون واردات اتاق بازرگانی ایران گفت: آمارها حاکی از آن است که روند استفاده از کارت های بازرگانی اجاره ای و یکبار مصرف به شدت رو به کاهش است.

ایسنا- فرهاد احتشام زاد اظهار کرد: مباحث و حاشیه های مطرح شده در مورد کارت های بازرگانی بیشتر مربوط به سال های گذشته در سال های ۱۳۹۰ و ۱۳۹۱ می شود.
وی افزود: پس از آن در سه نوبت شاهد تغییراتی در فرآیند صدور کارت بازرگانی بودیم و در هر نوبت با برنامه ریزی ها و اقدامات انجام شده استفاده از کارت های بازرگانی و کارت های اجاره ای بسیار کاهش پیدا کرد.
رییس فدراسیون واردات ادامه داد: آخرین تصمیماتی که برای کارت های بازرگانی در نظر گرفته شده، یکی تعیین سقف ریالی و دیگری رتبه بندی کارت های بازرگانی بوده است که این اقدامات در کاهش کارت های اجاره ای و یکبار مصرف تاثیرگذار بوده است.
احتشام زاد با بیان اینکه کارت های بازرگانی یکبار مصرف و اجاره ای بیش از همه به خود تجار لطمه می زند، گفت: ۹۹ درصد تجار که شفاف عمل می کنند به دلیل عملکرد غیرشفاف آن یک درصد، توانایی رقابت شان در بازار از بین می رود؛ لذا مهم ترین کسانی که به دنبال از میان رفتن کارت های اجاره ای هستند خود تجار هستند و یکی از مهم ترین نهادهایی که ارزیابی های لازم را برای پیدا کردن راه های مقابله برداشته است، خود تشکل ها هستند.  


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :