آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 195717
تاریخ انتشار : 24 آبان 1395 11:30
تعداد بازدید : 660

رییس اتاق بازرگانی ایران:

تولید نخستین قربانی رکود اقتصادی است

رییس اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه زمانی که ارتکاب فساد اقتصادی هزینه کمی داشته باشد امیدی به کاهش آن وجود ندارد، گفت: نقطه آغاز رکود، بخش تولید بوده و با تداوم رکود، سایر بخش ها مثل خدمات و ساختمان نیز در دام رکود افتاده اند؛ بنابراین برای اقتصاد ایران تنها راه توسعه، توجه به بخش های مولد اقتصادی است.

ایسنا- غلامحسین شافعی افزود: اقتصاد ما با وجود تلاش ها و اقدامات انجام شده همچنان با مسایل و مشکلاتی روبه روست. رکود، محدودیت روابط بانکی، بیکاری گسترده، توزیع تاعادلانه درآمدها و نبود یک برنامه و استراتژی هدفمند که مورد وفاق باشد، از جمله این مشکلات است.
وی ادامه داد: نگاه کوتاه مدت به مسایل و ارایه راهکارهای کوتاه مدت مثل بنگاه های زودبازده تجربه های تلخی بوده است که فقط می تواند مدتی بیکاری را به تاخیر بیندازد و اشتغال کاذب ایجاد کند. باید توجه کنیم که اقدامات اورژانسی نباید ما را از برنامه های بلند مدت دور کند.
رییس اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه بیکاری تنها مشکل اقتصاد ایران نیست، گفت: کمبود سرمایه گذاری، کمبود پس اندازها، رکود، تمرکزگرایی، توزیع ناعادلانه درآمدها، کارا نبودن سیستم پولی و مالی از دیگر مشکلات اقتصاد ماست. راهکار برای برون رفت از این مشکلات مشخص است که راهکار اصلی تولید محوری، اقتصاد مقاومتی و همدلی و همیاری است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :