آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 195716
تاریخ انتشار : 24 آبان 1395 11:27
تعداد بازدید : 674

با این بلندگوی همه کاره منشی دار می شوید

شرکت گوگل بلندگوی هوشمند گوگل هوم را هم روانه بازار کرده است.

مهر- این بلندگو می تواند به عنوان منشی شخصی، رادیو، متصدی کتابخانه و غیره عمل کند و رقیبی جدی برای محصول مشابه آمازون یعنی بلندگوی اکو محسوب می شود.
شرکت آمازون با همکاری شرکت های ثالث از طریق این بلندگو خدمات دیگری مانند پخش اخبار، سفارش و خرید پیتزا و غیره هم انجام می دهد، اما قرار است بلندگوی گوگل هوم کارکردهای گسترده تری داشته باشد، زیرا از طریق آن استفاده از خدمات جیمیل، برنامه نقشه گوگل و دیگر خدمات گوگل هم ممکن خواهد بود.
به عنوان مثال اگر از این بلندگو درباره روز و تاریخ سوال کنید، علاوه بر اطلاعاتی درباره ساعت و آب و هوا حتی می توانید برخی اخبار مهم و فهرست قرار ملاقات های ثبت شده در تقویم تان را هم بشنوید. 
تبدیل واحدهای مختلف به هم مانند دلار به یورو و مایل به کیلومتر هم از دیگر توانایی های گوگل هوم است.
قیمت این بلندگو ۱۳۰ دلار است؛ لذا حدود ۵۰ دلار ارزان تر از آمازون اکو است. هر چند آمازون اکو دات را به قیمت ۵۰ دلار عرضه کرده تا کاربران کم درآمد را هم جلب خود کند.
هم اکو و هم گوگل هوم با گوشی های آندروییدی و آیفون و خدمات جست وجوی صوتی آنها سازگاری دارند و می توان اطلاعات آنها را از طریق گوشی هم دریافت 
کرد.
از این بلندگوها می توان به عنوان ساعت زنگ دار یا وقت نگهدار هم استفاده کرد.
همچنین از این بلندگوهای هوشمند می توان برای کنترل و خاموش و روشن کردن لامپ ها، ترموستات و دیگر لوازم خانگی متصل به اینترنت هم بهره برد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :