آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 195702
تاریخ انتشار : 24 آبان 1395 11:4
تعداد بازدید : 973

واعظی: ترانزیت پهنای باند را 5 برابر کردیم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلان ۵ برابر شدن ترانزیت پهنای باند در دولت یازدهم گفت: در حال انعقاد قراردادهایی بزرگ در زمینه ترانزیت پهنای باند از شبه قاره هند به اروپا هستیم.

ایسنا- محمود واعظی درباره ترانزیت پهنای باند اینترنت ایران گفت: در آغاز روی کار آمدن دولت یازدهم ترانزیت پهنای باند حدود ۱۱۰ تا ۱۱۲ گیگابیت بر ثانیه بود و اکنون با اقدامات انجام شده، ترانزیت پهنای باند افزایش تقریبا پنج برابری داشته و به ۵۴۰ تا ۵۵۰ گیگابیت بر ثانیه رسیده است.
وی با بیان اینکه ترانزیت پهنای باند به کشورهای همسایه نظیر عراق و افغانستان صورت می گیرد، افزود: در حال انعقاد قراردادهای جدید و بزرگی در زمینه ترانزیت پهنای باند هستیم. مسیر ترانزیتی این قراردادها از شبه قاره هند آغاز می شود و پس از عبور از کشور ایران به قاره اروپا ختم خواهند شد.
واعظی در پاسخ به این سوال که اپراتورهای ارتباطی در دولت یازدهم بابت تخلفات خود به چه میزان جریمه شده اند، گفت: همانطور که می دانید، سه اپراتور در کشور فعالیت دارند که هر کدام از این اپراتورها فعالیت های مختلفی انجام می دهند و وزارت ارتباطات بر فعالیت اپراتورهای ارتباطی نظارت می کند تا اصلا تخلفی از سوی اپراتورها نداشته
باشیم.
وی در پاسخ به اینکه آیا اپراتورها تاکنون بابت جرایم تخلفات شان پرداختی داشته اند، گفت: البته ممکن است که پرداختی هم داشته باشند؛ اما به هر حال هدف ما این است که مردم بتوانند خدمات مدنظر خود را به نحو بهتر دریافت کنند و مشکلی در زمینه ارایه خدمات به مردم وجود نداشته باشد و اپراتورها هم مرتکب تخلفی نشوند تا اصلا جریمه ای پرداخت نکنند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: اپراتورها جریمه تخلفات شان را به ما پرداخت نمی کنند و این جرائم به خزانه می رود. اطلاع ندارم که میزان جرایم اپراتورها چقدر است. این موضوع در سه یا چهار رده پایین تر رسیدگی و بررسی می شود؛ اما هدف ارایه خدمات بهتر به مردم است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :