آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 195610
تاریخ انتشار : 23 آبان 1395 10:54
تعداد بازدید : 525

ساخت نسل جدید رایانه های کوانتومی با الماس

دانشمندان تصمیم گرفته اند با الماس بلوک های مخصوص رایانه های کوانتومی را تولید کنند.

رایورز-  براساس گزارش منتشرشده از سوی پی سی ورلد، با توجه به اینکه الماس ساختار بسیار مقاومی دارد، محققان بر این باورند که این شیء می تواند برخی مشکلات مربوط به پایداری در رایانه های کوانتومی را از بین ببرد.
گفتنی است پتانسیل رایانه های کوانتومی بسیار زیاد است. این رایانه ها می توانند حجم گسترده ای از توان محاسباتی را ارایه دهند و درنهایت جای رایانه های شخصی و سرورها را بگیرند.
با این وجود رایانه های کوانتومی هنوز مشکلاتی را مقابل خود می بینند و همین مساله باعث شده است دانشمندان تولید انبوه آنها را به دهه های پیش رو موکول کنند. یکی از مهم ترین مشکلات موجود، پیچیدگی این رایانه ها و عدم پایداری آنهاست.
رایانه های کوانتومی به شدت ناپایدار هستند. با این وجود محققان به دنبال روش های جدید می گردند تا با استفاده از مواد مختلف، این ناپایداری را برطرف کنند و از این طریق بتوانند برنامه های نرم افزاری و سخت افزاری پایدار را برای این رایانه ها ارایه 
دهند.
در آخرین اقدام محققان دانشگاه کارولینای شمالی سیستمی ارایه کرده اند که الماس های مصنوعی میکروسکوپی تولید می کند که از آن با عنوان «نانوالماس» یاد می شود. 
این ساختارهای کریستالی برای استفاده در رایانه های کوانتومی ارایه می شود و قرار است به واسطه آنها پایداری در این رایانه ها برقرار شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :