آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 195593
تاریخ انتشار : 23 آبان 1395 10:26
تعداد بازدید : 1116

هشدار دوباره پلیس فتا درباره کلاهبرداری پیامکی

رییس پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان مرکزی درخصوص كلاهبرداري هاي پيامكي هشدار داد و گفت: ارسال پیامک های جعلی با عنوان برنده شدن در مسابقات یکی از شگردها و ترفندهای کلاهبرداران برای به دام انداختن شهروندان است.

پایگاه پلیس- مصطفی نوروزی افزود: پیامک هایی جعلی با متنی بسیار جذاب و اغواکننده توسط کلاهبرداران طراحی و با استفاده از شیوه های مختلف مهندسی اجتماعی و با توجه به ایام و مناسبت های خاص براي شهروندان ارسال مي شود كه اين موضوع یکی از مهم‎ترین شگردهای کلاهبرداران برای به دام انداختن طعمه هایشان است.
وی افزود: در این روش اشخاص با استفاده از حس اعتماد برخی افراد جامعه اقدام به کلاهبرداری از آنان می کنند. در این گونه پیام ها فرد کلاهبردار با ارسال پیامکی به شخص قربانی وی را برنده جایزه (ماشین، حج و ...) اعلام کرده و از وی درخواست می کند آدرس و تلفن و مشخصات کامل خود را به شماره ای که اعلام می کند، ارسال کند.
رییس پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان مرکزی ادامه داد: فرد قربانی با توجه به کم هزینه بودن، این کار را انجام می دهد  و بعد از ارسال اطلاعات، پیامی دریافت می کند مبنی بر اینکه اطلاعات ارسالی با اطلاعات فرد برنده شده همسان است. 
نوروزی گفت: در مرحله بعد کلاهبردار با دادن شماره حساب، درخواست می کند از طریق اینترنت وجه موردنیاز جهت انجام امور اداری ارسال جایزه را پرداخت کند یا آنها را پای دستگاه خودپرداز کشانده و جابه‎جایی وجه با دست خودشان به حساب فرد کلاهبردار را انجام دهد که بعد از واریز مبلغ متوجه می شوند از جایزه خبری نیست و به دام کلاهبرداران افتاده اند. متاسفانه برخی از افراد به علت حسن اعتماد بیش از حد در دام این کلاهبرداران گرفتار شده و مبالغی را از دست می دهند.
سرگرد نوروزي گفت: در صورت دریافت پیامک هایي بااين موضوع به آنها پاسخ نداده و موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir  جهت پیگیری گزارش کنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :