fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 194273
  تاریخ انتشار : 8 آبان 1395 11:41
  تعداد بازدید : 414

  برنامه بنیاد ملی نخبگان برای خارج نشین ها

  معاون فرهنگی بنیاد ملی نخبگان گفت: نخبگانی که در خارج کشور تحصیل کرده اند، می توانند با حمایت بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یک سال در یکی از مراکز پژوهشی فعالیت کنند.

  مهر- آریا الستی گفت: بنیاد ملی نخبگان برنامه دارد تا در مناظره ها و کرسی های آزاداندیشی که در دانشگاه ها برگزار می شود مشارکت کند؛ بنابراین تاکنون از ۱۲۰ مناظره و کرسی آزاداندیشی حمایت کرده است.
  وی با بیان اینکه در بنیاد ملی نخبگان سه نوع نشست نخبگانی برگزار می شود، افزود: نشست نخبگان با مسوولان کشوری، نشست میان نخبگان و مستعدین و نشست استعدادهای برتر از جمله این نشست هاست که در سال گذشته، ۱۳۰ نشست و در سال جاری ۷۰ نشست برگزار شده است.
  معاون فرهنگی بنیاد ملی نخبگان درخصوص برنامه های این بنیاد برای ماندگاری نخبگان در کشور گفت: نخبگان و استعدادهای برتری که در خارج از کشور تحصیل کرده اند، می توانند با حمایت بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یک سال در یکی از مراکز پژوهشی کشور مشغول به فعالیت شوند و هزینه فعالیت این افراد از سوی این دو نهاد تامین خواهد شد.الستی گفت: با اجرای این طرح بسیاری از نخبگان و استعدادهای برتر کشور که خارج از ایران زندگی می کنند، با مسایل کشور آشنا می شوند و ماندگاری آنها در کشور بیشتر خواهد شد. 


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :