آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 194269
تاریخ انتشار : 8 آبان 1395 11:37
تعداد بازدید : 512

بازنشر

بازنشر

بهار ادیبان

پرونده های مجازی
کاربران در شبکه های اجتماعی هفته گذشته روی اظهارنظرات و واکنش های شورای شهر و پرونده یاشار سلطانی تمرکز کرده بودند. در کنار مسایل مربوط به پرونده املاک نجومی، آنها پیگیر اخبار مربوط به سعید طوسی، قاری قرآن نیز بودند.

پرونده سلطانی
تعدادی از روزنامه نگاران هفته گذشته با امضای یک نامه درخواست آزادی یاشار سلطانی، روزنامه نگاری که به خاطر انتشار گزارش املاک نجومی در بازداشت به سر می برد را کردند. درحالی که برخی از نمایندگان نیز برای آزادی این روزنامه نگار تلاش می کنند، شورای شهر همچنان ناآرام است. اخبار مربوط به یاشار سلطانی و واکنش های اعضای شورای شهر، نامه روزنامه نگاران و اظهارنظرهای مسوولان ازجمله مهم ترین خبرهایی بود که هفته گذشته در رسانه های اجتماعی منتشر می شد. در این میان متن نامه سرگشاده  بیش از ۷۰۰ روزنامه نگار از ده ها نشریه و خبرگزاری به مقام های قوه قضاییه درباره آزادی یاشار سلطانی مورد انتقاد برخی از کاربران قرار گرفت؛ اما جدیدترین خبری که سرو‎صدای زیادی در شورای شهر، رسانه ها و میان کاربران به پا کرد، اظهارات یاشار سلطانی بود. جعفری دولت‎آبادی، دادستان تهران خبر داد: سلطانی اعلام کرده نامه سازمان بازرسی را از حکیمی پور (عضو شورای شهر) گرفته است. درحالی‎که اعلام شده به دفعات به سلطانی تذکر داده شده است که این نامه محرمانه است و وی از اطلاعات محرمانه سوءاستفاده کرده، برخی معتقدند این نامه مهر محرمانه نداشته؛ لذا انتشار آن بلامانع بوده است. 


پرونده سعید طوسی
به دنبال جنجال پرونده شکایت از سعید طوسی، کاربران شبکه های اجتماعی همچنان پیگیر وضعیت پرونده وی و اظهارات رسمی مسوولان هستند. هفته گذشته صحبت های سخنگوی قوه قضاییه، محسنی اژه ای مورد توجه کاربران قرار گرفت. محسنی اژه ای اعلام کرد: «فردی شکایت کرد و روال قانونی بررسی شد، هنوز مرحله رسیدگی نهایی نشده است. به لحاظ پیگیری یکی از شکات در مساله خلاف عفت عمومی قرار منع تعقیب در دادسرا صادر و تایید شد». صادر شدن قرار منع تعقیب سعید طوسی مورد انتقاد بسیاری از کاربران قرار گرفت. 


گلبارنژاد بعد از چهل روز
با گذشت چهل روز از ورزشکار ایرانی که در مسابقات پاراالمپیک آسیب دید و درگذشت، کمیته پاراالمپیک از هنرمندان و ورزشکاران دعوت کرد یک پیام ویدیویی به یاد بهمن گلبارنژاد تهیه کرده و با ایمیل برای آنها ارسال کنند. این حرکت که با هفته معلولان همزمان بود، موجب توجه بیش از پیش کاربران شبکه های اجتماعی به مشکلات معلولین در کشور شد. هفته گذشته کاربران تلاش کردند توجه مسوولان را به مشکلات معلولان جلب کنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :