fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 194268
  تاریخ انتشار : 8 آبان 1395 11:36
  تعداد بازدید : 458

  نسل جدید تراشه ها می‎بینند فکر و عمل می کنند

  شرکت تراشه‎سازی اینتل به دنبال ساخت تراشه های جدیدی است که قابلیت های بسیار بیشتری از پردازش صرف داده ها دارند.

  مهر- براساس گزارش منتشرشده از سوی کامپیوترورلد، نسل اول این تراشه ها Atom E3900 هستند که علاوه‎بر قابلیت کنترل و نظارت محیط اطراف، زمان‎بندی عملکردی بهتری دارند.
  از این تراشه ها می توان در دستگاه های کنترل و نظارت، ساخت و تولید استفاده کرد. اینتل درحال‎حاضر در تلاش برای طراحی و تولید نمونه پیشرفته‎تر این تراشه به نام A3900 است.
  با نصب تراشه جدید در ماشین های گوناگون دقت و درک آنها از وظایف محوله بالاتر می رود؛ به عنوان نمونه این تراشه ها به ساخت محصولاتی کمک می کند که قادر به درک عدم مونتاژ مناسب یک کالا در خط تولید و ارایه هشدار به انسان ها برای کنار گذاشتن بخش های معیوب هستند.
  نصب این تراشه ها در دوربین های نصب شده در یک خودرو به کنترل رفتار راننده و هشدار به وی در شرایط خطرناک منجر می شود. همچنین اگر راننده متوجه حضور عابر پیاده در برابر خودرو نشود، با استفاده از چنین تراشه هایی می توان هشدار لازم را به دیگر بخش های خودرو منتقل و آن را متوقف کرد.
  توان پردازش و محاسبه E3900 تا ۱.۷ برابر بیشتر از نمونه های قبلی است. E3900 حافظه ای سریع تر و پهنای باند بیشتری دارد و از نظر گرافیکی هم قدرتمندتر است. عملکرد گرافیکی این تراشه ۲.۹ برابر بیشتر از نسل قبلی است و می تواند تصاویر فوق دقیق را تا سه برابر سریع تر پردازش کرده و به نمایش درآورد.
  به عنوان مثال E3900 قادر به دریافت ویدیوهایی با دقت 1080p از ۱۵ دوربین و نمایش همزمان آنها با سرعت ۳۰ فریم در ثانیه از طریق یک نمایشگر بزرگ است. این قدرت پردازش تا به حال بی سابقه بوده است.
   اینتل می گوید: درباره زمان عرضه و قیمت نهایی این پردازنده ها در آینده اطلاع رسانی می کند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :