آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 194266
تاریخ انتشار : 8 آبان 1395 11:33
تعداد بازدید : 605

وب کم ها در خطر

پس از حملات سایبری روز جمعه، شرکت چینی Hangzhou Xiongmai Technology به فراخوان برخی از محصولات خود در ایالات متحده پرداخت؛ چرا که مشخص شد این شرکت برای برخی از وسایلی که مورد حمله قرار گرفتند، قطعات می ساخته است.

رایورز- هکرها روز جمعه و از طریق وسایل معمول چون وب کم و ضبط کننده صدا، حمله پیچیده ای در اینترنت ترتیب دادند و دسترسی به برخی از شناخته شده ترین وب سایت های جهان را مختل کردند.
این شرکت تولیدکننده قطعات الکترونیکی چینی که برای دوربین های نظارتی نیز قطعه تولید می کند، در وبلاگ رسمی خود اعلام کرده است که برخی از محصولات پیشین خود را که در ایالت متحده به فروش رفته بودند، فراخوانی خواهد کرد و در نظر دارد از گذرواژه های قدرتمندتری استفاده کند و تا چند ماه آینده، به کاربران محصولات خود یک پچ نیز ارسال کند.
این شرکت اعلام کرده است که بزرگ ترین مساله این بوده که کاربران گذرواژه های پیش فرض را تغییر نداده بودند و در غیر این صورت محصولات این شرکت به طور کلی از محافظت خوبی در برابر حملات سایبری برخوردار هستند.
گفتنی است این شرکت اعلام کرده است که گزارش هایی که نشان می دادند محصولات Xiongmai بخش بزرگی از حملات سایبری اخیر را تشکیل می داده اند، همگی نادرست بوده اند.
حملات سایبری روز جمعه، هشداری بود برای متخصصان امنیتی؛ چراکه نشانگر نوع جدیدی از حملات بود که می تواند متوجه وسایل ساده دیجیتالی همچون وب کم ها نیز بشود. این وسایل اغلب از امنیت لازم برخوردار نیستند و هکرها به سادگی می توانند میلیون ها از آنها را مورد هدف قرار دهند.
گفتنی است عمده ترین محصولاتی که شرکت Xiongmai قصد فراخوانی آنها را دارد، مدل هایی از وب کم ها است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :