آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 194253
تاریخ انتشار : 8 آبان 1395 11:19
تعداد بازدید : 783

معاون توسعه و فناوری معاونت علمی و فناوری رییس‌جمهوری اعلام کرد:

فروش 1800 میلیاردی یک شرکت دانش‎بنیان IT در پارک علم و فناوری پردیس

معاون توسعه و فناوری معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری گفت که تا اول آبان ماه سال جاری 2 هزار و 744 شرکت دانش بنیان در کشور تاسیس و فعال شده است که تنها در پارک علم و فناوری پردیس 230 شرکت دانش بنیان مستقر هستند و یک شرکت IT در آن 1800 میلیارد تومان فروش داشته است.

فناوران- علی وطنی افزود: در سال 92 فقط 2 شرکت دانش بنیان فعال بود که در سال 93 به 135 شرکت و تا پایان سال 94 به یکهزار و 610 شرکت رسید. 
وی فعالیت این شرکت ها را فرصتی برای فارغ التحصیلان دانست و گفت: قانون شرکت های دانش بنیان در سال 82 به تصویب مجلس رسید که برای این شرکت ها تسهیلات زیادی در نظر گرفته شد که یکی از آن ها معافیت 15 ساله از مالیات است. 
این مسوول این تسهیلات را فرصت خوبی برای فارغ التحصیلان دانست که باید بدون مطالعه وارد این بحث نشوند؛ زیرا برای تاسیس این شرکت ها باید تسهیلات دریافت کنند که دریافت این تسهیلات بازپرداخت نیز دارد. 
وی گفت: ستادهای توسعه فناوری در سه سال گذشته 570 طرح داشته که از این تعداد هفت قلم از داروهای زیستی شرکت های دانش‎بنیان به روسیه با مبلغی بالغ بر 300 میلیارد دلار به فروش رفته است. 
وی ادامه داد: هیچ صنعتی که دارای محصولات دانش بنیان است، تجاری سازی نمی شود مگر اینکه مراحل ثبت توسعه فناوری را پشت سر بگذارد که نیازمند تحقیقات آزمایشگاهی، پژوهشی، توسعه فناوری و تجاری سازی و دوباره دوره برگشت این زنجیره است و باید این روند به گونه ای باشد تا در بازارهای جهانی بمانیم. 
معاون معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همچنین گفت: دانشگاه ها برای نوآوری باید با مکانیزم بازار آشنا باشند و تا امروز 480 شرکت دانش بنیان در زمینه IT و 386 شرکت برق و الکترونیک و 380 در زمینه فناوری های پیشرفته فعال شده اند که بستر خوبی در کشور فراهم شده است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :