آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 194246
تاریخ انتشار : 8 آبان 1395 11:11
تعداد بازدید : 684

سخنگوی کمیته اجرایی نمایشگاه الکامپ اعلام کرد:

حمایت نصر کشور از حضور استارت آپ ها در الکامپ بیست و دوم

کسب وکارهای نوپا (استارت آپ ها) امسال نیز در قالب یک سالن مستقل به نمایشگاه الکامپ بیست و دوم می آیند و، آنطور که سخنگوی این دوره نمایشگاه وعده داده، برترین های آن ها به نمایشگاه سبیت آلمان اعزام خواهند شد.

فناوران- باقر بحری، سخنگوی کمیته اجرایی بیست و دومین نمایشگاه الکامپ با با بیان اینکه امسال برنامه های مدونی برای استارت آپ ها داریم، گفت: طبق توافق انجام شده با نمایشگاه سبیت آلمان، برترین استارت آپ هایی که در نمایشگاه الکامپ بیست و دوم حضور می یابند، با حمایت سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور امکان حضور در نمایشگاه سبیت 2016 را خواهند داشت.این عضو شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور در ادامه به تشریح برنامه های سازمان برای تقویت حضور کسب وکارهای نوپا در الکامپ بیست و دوم، پرداخت و افزود: سالن مشترک برای حضور سرمایه گذاران خطرپذیر (VC)ها و شتاب دهنده ها در کنار استارت آپ ها در نظر گرفته شده است تا فضای تعامل و گفت وگو میان ایده پردازان و سرمایه گذاران مهیا شود و روند تجاری سازی ایده ها در مسیر درست قرار گیرد.بحری زمینه سازی برای رشد و توسعه فناوری های نوین را ضروری دانست و گفت: با روش های گوناگون درصدد حمایت از استارت آپ ها هستیم. در سال جاری نیز فرصت بیشتری برای برنامه ریزی روش های حمایتی در اختیار داریم. ارایه تخفیف های ویژه، برگزاری جشنواره، ایجاد امکانات و تسهیلات مختلف ازجمله آن هاست. این عضو شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور با بیان لزوم درآمدزایی استارت آپ ها افزود: پاشنه آشیل یک استارت آپ درآمدزایی است و اگر به درآمد نرسند، احتمال نابودی دور از انتظار نیست. استارت آپ ها نباید در مسیر عملیاتی سازی طرح و ایده خود از مقوله تجاری سازی و کسب درآمد غافل شوند. ضمن اینکه همیشه هم نمی توانند به امید حمایت باشند. 
 دولت الکترونیکی با خدمات جدید می آید
سخنگوی کمیته اجرایی نمایشگاه الکامپ، حضور پررنگ دولت الکترونیکی را در نمایشگاه این دوره وعده داد و افزود: پیرو جلسات برگزارشده انتظار می رود برخلاف دوره های گذشته که سالن های مملو از غرفه های دولتی داشتیم؛ امسال سرویس ها و خدمات دولت الکترونیکی جهت استفاده بازدیدکنندگان به نمایش گذاشته شود.
بحری با یادآوری اینکه حضور دولت الکترونیکی نشانه همبستگی دولت و فعالان بخش خصوصی است، گفت: امسال سالن بزرگ تری در اختیار بخش دولت قرار خواهد گرفت تا با قدرت بیشتری حضور یابند و ظرفیت های دولت الکترونیکی را به بازدیدکنندگان عرضه کنند. 
 حضور بازی سازها با هویت مستقل
بازی های رایانه ای قصد دارند با یک شخصیت مستقل در نمایشگاه الکامپ شرکت کنند. بحری با بیان این مطلب افزود: طبق توافق صورت گرفته با بنیاد ملی بازی های رایانه ای، بخشی برای حضور سازندگان بازی های رایانه ای بومی در نمایشگاه الکامپ بیست و دوم خواهیم داشت. از سوی دیگر استارت آپ های حوزه گیم می توانند در بخش استارت آپ ها مشارکت کنند اما شرکت های بزرگ بازی ساز که تعدادشان طی این سال ها بیشتر هم شده است، به صورت تجمیع شده و در بخشی مستقل با عنوان بازی های رایانه ای حضور خواهند داشت.
او افزود: ما سعی می کنیم که بخشی از نمایشگاه را به محلی برای جوان ها تبدیل کنیم احتمالا دو بخش بازی های رایانه ای و استارت آپ ها نزدیک یکدیگر برپا خواهند شد. 
بیش از پنجاه هزار متر درخواست غرفه ثبت شده است
بحری به ارایه نتایج آخرین مرحله پیش ثبت نام الکامپ 2016 پرداخت و گفت: بیش از 700 شرکت فضایی بالغ بر 55 هزار مترمربع درخواست کرده اند که در این گزارش بخش دولت الکترونیکی و استارت آپ ها هنوز لحاظ نشده است. 
سخنگوی کمیته اجرایی نمایشگاه الکامپ به موفقیت سازمان در برگزاری نمایشگاه الکامپ سال گذشته به عنوان یکی از دلایل استقبال شرکت کنندگان از الکامپ این دوره پرداخت و گفت: بازار در حال تحول است و به سمت وسوی رونق می رود و مردم نیز به رونق اقتصادی امیدوار هستند. در سازمان نیز تلاش می کنیم وظیفه خودمان را در برگزاری نمایشگاهی شایسته به خوبی ایفا کنیم و بدون تردید یک نمایشگاه باکیفیت، مورد استقبال صنف قرار می گیرد.
 استقبال گسترده صنف از الکامپ 
بحری با بیان اینکه اپراتورها از الکامپ بیست و دوم استقبال کردند، گفت: شرکت های دارای پروانه FCP و اپراتورها، حضور پررنگی در نمایشگاه الکامپ امسال خواهند داشت. با این وجود می توان تقسیم بندی حضور شرکت ها در نمایشگاه الکامپ بیست و دوم را این گونه اعلام کرد که بیشترین حجم غرفه های کوچک را بدنه صنف درخواست کرده است.او همین طور به بازیگران سنتی صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات پرداخت و گفت: درحال حاضر تقسیم بندی سخت افزار و نرم افزار واقعا دشوار است. این در حالی است که شرکت های فعال در حوزه شبکه با تمام قدرت حضور دارند. فعالان بخش امنیت نیز پرتعداد ظاهر شدند. دیتاسنترها نیز قابل توجه هستند. به طورکلی شرکت های IT حجم بیشتری را اشغال کردند.
بحری در ادامه افزود: شرکت های فعال در بخش بانکداری الکترونیکی و پرداخت الکترونیکی نیز در این دوره از نمایشگاه مشارکت خوبی را به ثبت رساندند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :