آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 194119
تاریخ انتشار : 5 آبان 1395 10:49
تعداد بازدید : 697

نامه چمران و فرمانداری به قالیباف درباره پاساژ علاءالدین

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری تهران اعلام کرد که دو نامه از سوی فرمانداری و شورای شهر به شهرداری تهران درباره تخریب تخلفات پاساژ علاءالدین ارسال شده است.

ایسنا - به گفته علی اصغر ناصربخت، در چند روز گذشته اظهارات متفاوتی از سمت اعضای شورای اسلامی شهر تهران درخصوص نامه فرمانداری به رییس شورای شهر تهران منتشر شد.
وی گفت: در حالی نامه فرمانداری منتشر شد که این کار تخلف محسوب می شود اما موضع فرمانداری تهران در مقابل همه این اظهارنظرها صبر و شکیبایی بود. برخی از اعضای محترم این نامه را مجهول الهویه، نماد تخلف در شهر تهران یا عذرخواهی فرمانداری خواندند. اظهارنظرهایی که به درد کسانی می خورد که در وقت انتخابات قصد مطرح کردن خود را دارند اما به تبعیت از دولت یازدهم که اهل جار و جنجال نیست، ما نیز در مقابل همه این اظهارنظرها صبر و شکیبایی داشتیم.
وی با بیان نامه نگاری چمران به قالیباف درباره پاساژ علاالدین ادامه داد: رونوشت این نامه به فرمانداری نیز ارسال شده که نشان می دهد ایشان پذیرفته اند که اجرای این حکم در خیابان پرتردد جمهوری اسلامی نیازمند تدابیر و تمهیدات خاص است و نمی توان کلنگ به دست گرفت و سقف آن را برداشت.
ناصربخت در تشریح جزییات این نامه گفت: در این نامه شهرداری موظف شده تا طرح اجرایی خود را درخصوص رفع تخلف طبقه هفتم پاساژ علاءالدین ارایه کند. این موضوع یکی از مصوبات شورای تامین شهرستان تهران بود که درحال حاضر توسط شورای شهر تهران نیز از شهرداری تهران درخواست شده است.معاون سیاسی انتظامی فرمانداری تهران ادامه داد: فرمانداری تهران نیز نامه ای خطاب به شهردار تهران ارسال کرده است تا نمایندگان شهرداری تهران برای برنامه اجرایی و عملیاتی شهرداری تهران درخصوص پاساژ علاءالدین معرفی شوند تا پس از بررسی ابعاد مختلف این طرح اگر مشکلی از ابعاد مختلف ایجاد نمی کرد؛ حکم به اجرا در بیاید.
متاسفانه مجموعه شهرداری تهران در سازمان های مختلف و ادارات کل آن از وضعیتی که در سطح شهر وجود دارد و مسائل مختلف شهر اطلاع ندارند. درحقیقت شهرداری تهران به مجموعه غیرمنسجمی بدل شده که از مسائل شهر بی خبر است؛ لذا نمی خواهم از واژه کذب برای اظهارات مدیرکل حریم شهرداری تهران استفاده کنم اما قطعا صحبت های ایشان درست نیست.
ناصربخت با بیان اینکه مدیرکل حریم شهرداری تهران برخورد با تخلفات را منوط به دستور شورای تامین شهرستان کرده است، گفت: باید به این موضوع توجه داشته باشد که قانون منع گسترش شهر تهران حداقل موضوعی است که یک مسوول ذیربط باید بداند؛ لذا شهرداری تهران مکلف است با تمام ساخت و سازهای حریم شهر تهران مقابله کند و ضمن تخریب این ساخت و سازها از ادامه هرگونه ساخت وسازی جلوگیری کند. بی تردید احاله این موضوع به شورای تامین استان امر غلطی است.
ناصربخت گفت: شهرداری باید وظیفه قانونی خود را رأسا در آنجا انجام دهد؛ درحالی که از اجرای این حکم به عنوان وظیفه خود سر باز می زند.
وی افزود: فرمانداری تهران قطعا با اجرای حکم کمیسیون ماده 100 موافق است حکمی که توسط دیوان عدالت اداری به تایید رسیده است و شهرداری تهران مکلف است این حکم را تحت تدابیر خاص و در نظر گرفتن تمهیدات لازم اجرا کند اما اجرای این حکم باید در حالی اجرا شود که برای شهروندان ایجاد خطر و مزاحمت نکند. قطعا اجرای این حکم نباید خطر جانی و مالی برای شهروندان در پی داشته باشد. شهرداری تهران باید اراده اجرای حکم را داشته باشد ما نیز کمک خواهیم کرد اما به هیچ عنوان اقدام کورکورانه و بدون برنامه را تایید و همراهی نمی کنیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :