آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 194096
تاریخ انتشار : 5 آبان 1395 10:31
تعداد بازدید : 888

سعادت: فعالان گیم مطالبات خود را از طریق سازمان نصر پیگیری کنند

انتخابات کارگروه بازی‎های رایانه‎ای کمیسیون نرم‎افزار سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران عصر روز یکشنبه دوم آبان ماه جاری با حضور ناصرعلی سعادت رییس سازمان نظام صنفی رایانه‎ای، شاهین طبری، عضو هیات مدیره و مسوول کمیسیون نرم‎افزار سازمان، شهاب جوانمردی عضو هیات مدیره سازمان، اصغر رضانژاد دبیر سازمان، حسن کریمی قدوسی، مدیرعامل بنیاد ملی بازی‎های رایانه‎ای و بیش از 30 تن از مدیران و دست اندرکاران شرکت‎های بازی ساز در محل سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران برگزار شد.


فناوران- در این جلسه ضمن بحث و تبادل نظر میان فعالان حوزه بازی‎های رایانه‎ای با مدیران سازمان و همچنین طرح مسایل و دغدغه های این صنعت، مسوول کارگروه بازی‎های رایانه‎ای کمیسیون نرم‎افزار طی برگزاری یک انتخابات با حضور فعالان بازی ساز و براساس بیشترین آرای کسب شده از سوی آنها انتخاب شد.
 لزوم اتحاد صنفی بازی سازان زیر سقف سازمان
در ابتدای این مراسم، رییس سازمان نظام صنفی رایانه‎ای ضمن معرفی سازمان و تشریح اقدامات و فعالیت های این تشکل مردم نهاد، بر لزوم حضور پویا و همه جانبه فعالان حوزه بازی سازی همچون سایر فعالان فناوری اطلاعات در سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تاکید کرد.
ناصرعلی سعادت گفت: سازمان همواره از حضور و فعالیت بازی سازان استقبال کرده و با آغوش باز و از طریق ارتباطات رسمی خود با نهادهای ذی ربط حاکمیتی ، مشکلات کسب و کار و منافع آنها را در قالب کارگروه بازی‎های رایانه‎ای کمیسیون نرم‎افزار پیگیری خواهد کرد. رییس سازمان نام صنفی رایانه‎ای درباره لزوم عضویت تمام فعالان حوزه بازی‎های رایانه‎ای در این تشکل گفت: عضویت فعالان حوزه گیم در سازمان نه تنها عمل و احترام به الزام قانونی مجلس و مصوبه هیات وزیران است؛ بلکه باعث می شود مشکلات و دغدغه های کسب وکار این فعالان همچون سایر فعالان فناوری اطلاعات از کانال رسمی و موجه سازمان نظام صنفی رایانه‎ای پیگیری و حل شود.
سعادت با بیان اینکه نهادهای دولتی پاسخ درخواست های پراکنده تشکل های موازی صنفی را نخواهند داد، گفت: قطعا دستگاه ها و سازمان های دولتی نیز با نگاه واحد و قانونی خود به جایگاه رسمی سازمان نظام صنفی رایانه‎ای، پاسخ درخواست های موازی انجمن ها و تشکل های موازی این صنف را نخواهند داد و روشن است این موضوع به نفع منافع آحاد صنف نیست.
 نگاه مثبت سازمان به بازی سازان
در بخش دوم این جلسه شاهین طبری، عضو هیات مدیره و مسوول کمیسیون نرم‎افزار سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران به تشریح فعالیت های این کمیسیون پرداخت و کارگروه بازی‎های رایانه‎ای را به عنوان یکی از فعالان و موثرترین کارگروه های کمیسیون نرم‎افزار معرفی کرد.طبری درباره شکل‎گیری کارگروه بازی‎های رایانه‎ای و بیان لزوم ترویج رفتار صنفی گفت: براساس روال آیین نامه اجرایی دبیرخانه سازمان، انتخاب مسوول کارگروه کمیسیون های سازمان از اختیارات مسوول کمسیون مربوطه است، اما این بار کمیسیون نرم‎افزار قصد دارد با برگزاری یک انتخابات و براساس آرای  فعالان حوزه بازی‎های رایانه‎ای مسوول کارگروه بازی‎های رایانه‎ای را انتخاب کند.
مسوول کمیسیون نرم‎افزار سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران با بیان فعالیت های مستمر و رو به جلوی کارگروه بازی‎های رایانه‎ای طی دوسال گذشته گفت: خوشبختانه کارگروه بازی‎های رایانه‎ای طی مدت اخیر موفق شد ارتباطات گسترده و تنگاتنگی را با نهادهای تصمیم ساز و مرتبط با این حوزه برقرار و منافع فعالان بازی ساز را از طرق مختلف به خوبی دنبال کند. در بخش سوم این مراسم، شهاب جوانمردی، عضو هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران به تشریح اهمیت بررسی موضوع تولید بازی‎های رایانه‎ای در کشور پرداخت و ضمن بیان لزوم حضور همه جانبه بازی سازان جوان در سازمان گفت: بدون شک مهم ترین رسالت و هدف سازمان نظام صنفی رایانه‎ای ارتقا و بهبود شرایط کسب و کار برای تمامی فعالان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات است و از این منظر فعالیت و انسجام حضور بازی سازان در سازمان به عنوان خانه بزرگ جامعه انفورماتیک کشور ضروری به نظر می رسد.
 ضرورت تقویت صنف بازی سازان
در این جلسه حسن کریمی قدوسی، مدیر عامل بنیاد ملی بازی‎های رایانه‎ای به تشریح فعالیت های این بنیاد و ساختار ارتباط با تولیدکنندگان گیم در کشور پرداخت . مدیر عامل بنیاد ملی بازی‎های رایانه‎ای خطاب به بازی سازان حاضر در جلسه گفت: لازمه قدرتمندشدن این صنف، همگرایی  فعالان این حوزه است و بنیاد ملی بازی‎های رایانه‎ای به عنوان حامی بازی سازان همچنان آماده همراهی و تسهیل فضای کسب و کار برای تولیدکنندگان از طریق تعامل با کارگروه بازی‎های رایانه‎ای سازمان نظام صنفی رایانه‎ای است. در ادامه این جلسه، مدیران شرکت‎های تولیدکننده بازی‎های رایانه‎ای نظرات و دغدغه های صنفی خود را با رییس و مدیران سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران مطرح کردند. درنهایت با معرفی سه نامزد برای انتخاب مسوول کارگروه بازی‎های رایانه‎ای کمیسیون نرم‎افزار میان بازی سازان رای گیری به عمل آمد و فرزام ملک آرا موفق شد با کسب بیشترین رای کسب شده به عنوان مسوول کارگروه بازی‎های رایانه‎ای برگزیده شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :