آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 193807
تاریخ انتشار : 2 آبان 1395 12:49
تعداد بازدید : 495

حمله سایبری، اینترنت آمریکا را مختل کرد

حمله ای سایبری به یک کمپانی آمریکایی باعث اختلال در برخی از پرطرفدارترین سرویس های اینترنتی نظیر آمازون، توییتر، پی پال، نت فلکیس، اسپاتیفای و ساوند کلاود شده است. داین، شرکت فناوری های زیرساخت اینترنت می گوید صبح و عصر روز جمعه مورد حمله سایبری قرار گرفته است.

فناوران - بنا به گزارش ها به دلیل این اختلالات دسترسی میلیون ها نفر در شرق آمریکا به برخی سایت ها محدود شده است. گفته می شود که سایت های رسانه هایی چون CNN و گاردین هم برای برخی کاربران از دسترس خارج شده است. در برخی نقاط دیگر جهان نیز اختلالاتی گزارش شده است.
بنا به اعلام داین شبکه دامنه نام این شرکت مورد حمله توزیع شده محروم سازی از سرویس یا DDoS قرار گرفته و در حال مقابله با آن است. در این روش حمله کنندگان با تعداد زیادی کامپیوتر و شبکه هایی که در اختیار دارند، یک سرور را هدف می گیرند و با ارسال درخواست های جعلی انبوه برای بازدید، آن سرورها را از کار می اندازند.
یکی از مدیران این حمله را «حمله دی داس جهانی» خوانده است.
هنوز مشخص نیست که چه فرد یا گروهی عامل این حمله است. مقام های آمریکایی تحقیق را روی این حمله آغاز کرده اند.
حمله روز جمعه چند هفته به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و در حالی انجام شده است که نگرانی ها درباره تهدیدهای سایبری در این کشور بالا گرفته است. در هفته های اخیر ایمیل هایی مربوط به کارزار انتخاباتی هیلاری کلینتون هک شده اند و در اختیار وب سایت افشاگر ویکی لیکس قرار گرفته است.
حدود یک ماه پیش یک کارشناس پرسابقه امنیت اینترنت هشدار داد که هکرهایی که هویتشان مشخص نیست، در تلاش برای مختل کردن اینترنت هستند. بروش اشنایر، متخصص مسایل امنیتی گفته بود در یک سال گذشته حملاتی کاملا دقیق علیه شرکت های اصلی که زیرساخت های اینترنت را فراهم می ‎کنند، صورت گرفته است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :