آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 193797
تاریخ انتشار : 2 آبان 1395 12:38
تعداد بازدید : 550

راه‎اندازی سامانه جدید راستی‎آزمایی برخط اظهارنامه‎های مالیاتی

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: سامانه جدید و الکترونیکی مالیاتی به‎زودی راه‎اندازی و در آن اظهارنامه‎های مودیان با اطلاعات برخط همه منابع اطلاعاتی موجود راستی‎آزمایی می‎شود.

ایرنا- سید کامل تقوی‎نژاد افزود: اعداد قیدشده در اظهارنامه در سامانه جدید وارد و با اطلاعات اخذشده از منابع بانکی، بیمه، گمرک، حمل‏ونقل، شهرداری، راه و شهرسازی، ثبت اسناد و املاک، ثبت احوال و شرکت پست راستی‎آزمایی خواهد شد.
به گفته او البته هم‎اکنون نیز اطلاعات گمرک، ثبت احوال و شرکت پست به‎صورت برخط و سایر دستگاه‎ها به‎صورت آفلاین در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار دارد.
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: با اجرای سامانه جدید انتظار می‎رود حدود 90 درصد اظهارنامه‎های مالیاتی پذیرفته و تنها به 10 درصد اظهارنامه رسیدگی شود.
چنان‎که تقوی‎نژاد گفت، هم‎اکنون محاسبه مالیات توسط سازمان امور مالیاتی (علی‎الراس) از روی ناچاری صورت می‎گیرد؛ اما به زودی این شیوه هم حذف می شود.
او ایجاد صندوق ماشینی در همه واحدهای صنفی را اجباری دانست و گفت: ما در این زمینه به حرف مودی اعتماد می کنیم به شرطی که اتحادیه مربوطه هم آن را تایید کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :