آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 193788
تاریخ انتشار : 2 آبان 1395 12:29
تعداد بازدید : 766

توصیه آیت الله سبحانی درباره شبکه ملی اطلاعات

آیت الله سبحانی با گلایه از دولت برای عدم راه اندازی شبکه اینترنت ملی گفت: امروز خطر زیادی در فضای مجازی وجود دارد و شاهد بمباران عقاید دینی و فروپاشی خانواده‎ها هستیم.

خبرگزاری حوزه- حضرت آیت الله سبحانی در دیدار با سردار جلالی، رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور که در دفتر ایشان برگزار شد، گفت: روزی که اینترنت در کشور ورود کرد، از آن با نام یک وسیله ارتباطی عنوان شد و اینترنت را برای ما به‎عنوان آب زلال تبلیغ کردند و ما هم پذیرفتیم، اما در چند سال اخیر شاهد هستیم که فضای مجازی خطرناک شده است.
سبحانی گفت: امروز به سادگی همه جوانان می توانند تبلیغات مسیحیت، وهابیت، توهین به مقدسات و ابتذال را در فضای مجازی مشاهده کنند.
وی افزود: دشمن نتوانست از طریق نظامی، نظام ایران را بپوساند اما از طریق فرهنگی می خواهد نظام را منحل کند و یکی از ابزارهای آن اینترنت است.
این مرجع تقلید با بیان اینکه همه مسیرها در اینترنت به آمریکا منجر می شود و به آنجا متصل است، افزود: ما باید اینترنت مستقلی داشته باشیم که اختیارات آن دست خود دولت ایران باشد.
سبحانی با گلایه از دولت برای عدم راه‎اندازی شبکه اینترنت ملی گفتند: امروز خطر زیادی در فضای مجازی وجود دارد و شاهد بمباران عقاید دینی و فروپاشی خانواده‎ها هستیم. 
وی افزود: گاهی می‎گویند محتوای خوب در اینترنت قرار داده می‎شود که این مساله خوب است، اما فساد نیز در آنجا وجود دارد و گاهی فساد بر صلاح غلبه می کند.
سبحانی گفت: باید وابستگی خود را در زمینه اینترنت از بین ببریم و اینترنت مستقل سریع تر در اولویت قرار گیرد تا اختیار دست کشور باشد و نیاز بانک ها و مراکز علمی در داخل رفع شود.
این مرجع تقلید افزود: راه اندازی شبکه اینترنت ملی نگهبان دین، اخلاق و ناموس کشور خواهد شد. سبحانی با بیان اینکه وظیفه داریم دردهای فرهنگی جامعه را بگوییم، گفت: آبروی نظام، کشور و جوانان را از صلاح به فساد می‎کشاند و وظیفه شرعی دارند اینترنت مستقل راه اندازی کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :