آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 193786
تاریخ انتشار : 2 آبان 1395 12:26
تعداد بازدید : 645

وعده صرفه جویی 5 میلیون یورویی با شبکه توزیع محتوای داخلی

مدیرعامل اپراتور سوم ارتباطی از راه اندازی شبکه توزیع محتوا (CDN) توسط رایتل و صرفه جویی 5 میلیون یورویی این اپراتور خبر داد.

ایسنا- سیدمجید صدری گفت: اپراتور سوم تلفن همراه برای تامین زیرساخت موردنیاز خود در زمینه محتوا از پتانسیل بومی و شرکت دانش بنیان یکی از دانشگاه های تراز اول کشور استفاده کرده است.
وی ادامه داد: بدین ترتیب استفاده از شرکت خارجی که هزینه ای برابر 5 میلیون یورو برای تامین محتوای چندرسانه ای فیلم، کلیپ، سریال و کانال های تلویزیونی به شرکت تحمیل می کرد، حذف شده است.
صدری گفت: پیش از این سیستم مورد نیاز در کشور موجود نبود و این شرکت دانش‏بنیان با حمایت رایتل برای نخستین‎بار در کشور نسبت به طراحی و ساخت آن اقدام کرده و موفق شد و از این پس می توان برای توزیع محتوا از سیستم داخلی استفاده کرد.
مدیرعامل رایتل افزود: اپراتور سوم درحال‎حاضر برخی پورتال ها را با استفاده از بستر این شبکه راه‎اندازی کرده است و نصب و راه اندازی این سامانه به شرکت های تولیدکننده محتوا همانند شرکت ها و سازمان های فعال در زمینه تولید محتواهای چندرسانه‎ای، سریال یا فیلم های سینمایی کمک می‎کند تا محتواهای چندرسانه ای و فرهنگی خود را با استفاده از شبکه رایتل در معرض استفاده از عموم مشترکان این اپراتور قرار دهند و فضای کسب و کار جدیدی شکل بگیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :