آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 193785
تاریخ انتشار : 2 آبان 1395 12:25
تعداد بازدید : 652

ویرایش فرم های سرشماری اینترنتی ممکن شد

رییس مرکز آمار ایران با اعلام پایان زمان سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن کشور در ساعت 24 روز سی ام مهرماه، از مشارکت 46.4 درصدی مردم در این امر و حضور 11 میلیون و 67 هزار و 137 خانوار با جمعیت 37 میلیون و 171 هزار و 307 نفر خبر داد.


فناوران- امیدعلی پارسا افزود: سهم سرشماری اینترنتی در کشور توسعه‎یافته ژاپن در سال 2015 برابر با 37 درصد بود که ایران از این رقم عبور کرد. 
پارسا گفت: خانوارهایی که به‎صورت اینترنتی در سرشماری شرکت کرده اند، کد دریافتی را حفظ و هنگام مراجعه مامور سرشماری به منزل، آن را ارایه کنند تا دیگر به سرشماری حضوری نیازی نداشته باشند.
رییس مرکز آمار همچنین از فراهم شدن امکان ویرایش اطلاعات ثبت شده خانوارها در سرشماری نفوس و مسکن خبر داد و گفت: از امروز به مدت یک هفته، خانوارها می توانند تنها یک بار، اطلاعات خود را ویرایش کنند.
پارسا افزود: هم اکنون خانوارهایی که در روزهای گذشته برای ثبت اطلاعات خود به‎صورت اینترنتی اقدام کرده اند، می توانند برای ویرایش اطلاعات به پایگاه سرشماری مراجعه کرده و پس از ورود کد رهگیری، اطلاعات خود را اصلاح کنند.
رییس مرکز ملی آمار با بیان اینکه برای خانوارها به مدت یک هفته امکان ویرایش فرم ها مهیا خواهد بود، افزود: هر سرپرست خانوار تنها یک بار می تواند اطلاعات خود را ویرایش کرده و به ثبت رساند، بنابراین خانوارها باید در ویرایش اطلاعات دقت لازم را به 
عمل آورند.
براساس این گزارش همه خانوارهایی که به شکل اینترنتی اطلاعات آماری خود را تکمیل کرده اند، از دو گیگابایت اینترنت رایگان بهره مند می شوند اما هنوز نحوه تخصیص این دو گیگابایت اینترنت رایگان مشخص نیست.
هشتمین دوره سرشماری حضوری نفوس و مسکن نیز از صبح روز چهارشنبه 28 مهر ماه در سراسر کشور آغاز شده است و به مدت یک ماه ادامه دارد.
در سرشماری حضوری 25 هزار پرسشگر حضور دارند که از طریق تبلت اطلاعات خانوار و مسکن را جمع آوری می کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :