آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 193784
تاریخ انتشار : 2 آبان 1395 12:24
تعداد بازدید : 464

گوگل از قوانین سختگیرانه برای خودروهای بدون راننده به ستوه آمد

گوگل و چندین شرکت خودروسازی از قوانین جدید پیشنهادی ایالت کالیفرنیا برای خودروهای بدون راننده اظهار ناخرسندی کرده اند و اعلام کرده اند که این قوانین مانع پیشرفت این صنعت خواهد شد.


Engedget- حدود یک ماه پیش با امضای یک لایحه قانونی توسط فرماندار کالیفرنیا، امکان آزمایش خودروهای بدون راننده در این ایالت، بدون نیاز به وجود راننده کمکی یا حتی فرمان فراهم آمد. در ابتدا قانون فوق تنها شرکت حمل و نقل Contra Costa را شامل می شد. 
این شرکت محل هایی برای آزمایش اتومبیل های بدون راننده در کالیفرنیا راه اندازی کرده است و خودروسازهای مختلفی مثل هوندا و Otto Motors مشغول آزمایش اتومبیل های بدون راننده در این مکان ها هستند، ضمن اینکه گفته می شود گوگل و اپل هم در این زمینه تمایل دارند.
اگرچه قانون مربوط به آزمایش خودروهای خودران ماه گذشته در این ایالت به تصویب رسید، اما حالا مخالفت هایی با اجباری شدن قوانینی که تا پیش از این لازم الاجرا نبودند، مطرح شده است.
این گروه از فعالان در حوزه خودروسازی شامل جنرال موتورز، فولکس واگن، هوندا و فورد و ائتلاف خودروهای خودران برای خیابان های ایمن که شامل گوگل، ولوو، اوبر و لیفت می شود. 
براساس قانون جدید، خودروهای خودران باید مجهز به قطعه ای برای ثبت اطلاعات شوند. این شرکت ها همچنین به بخشی از قانون که به پلیس اجازه می دهد بدون حکم قضایی به این اطلاعات دسترسی پیدا کند، اعتراض دارند. 
فاصله زمانی یک ساله بین تست خودروهای جدید تا دریافت مجوز ورود به خیابان نیز بخش دیگری از شکایت این شرکت ها را تشکیل می دهد.
اگرچه در بخشی از این قوانین، کالیفرنیا امکان تردد خودروهای بدون راننده را فراهم می کند، اما هر شهری می تواند قوانین خاص خود را در این‎باره وضع کند. 
گوگل در این باره گفته است که این وضعیت غیرعملی است، زیرا در این صورت ممکن است خودروی شما اجازه تردد در یک شهر را داشته باشد ولی در شهر دیگر این اجازه را نداشته باشد.
شورای قانونگذاری کالیفرنیا در این باره گفته است این شورا همچنان به دریافت پیشنهادات و اصلاح قوانین به منظور رسیدن به نقطه ای مطلوب ادامه خواهد داد. درحال‎حاضر هیچ جدول زمانی برای اجرایی شدن این قوانین اعلام نشده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :