آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 193781
تاریخ انتشار : 2 آبان 1395 12:21
تعداد بازدید : 467

رییس اتاق بازرگانی ایران:

شیوه نامه جدید صدور کارت بازرگانی در حال تدوین است

رییس اتاق بازرگانی ایران گفت: دبیرخانه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی شیوه نامه صدور کارت های بازرگانی را پیش از جلسه آینده این شورا با حضور نمایندگان اتاق بازرگانی، مجلس، وزارت صنعت و اتاق تعاون تدوین می کند تا در جلسه بعد به رای گذاشته و تصویب شود.

تسنیم- غلام حسین شافعی گفت: موضوع کارت های بازرگانی اجاره ای و یک بار مصرف اخیرا در شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی مطرح و قرار شد کمیته مشترکی با اتاق بازرگانی و کمیسیون اقتصادی مجلس، اتاق تعاون و وزارت صنعت معدن و تجارت تشکیل شود تا شیوه نامه جدید برای صدور کارت بازرگانی تدوین و در این شورا تصویب شود.
وی افزود: قبل از جلسه بعدی شورای گفت‎وگوی دولت و بخش خصوصی،  دبیرخانه در این ارتباط نشستی با حضور نمایندگان اتاق بازرگانی، مجلس، وزارت صنعت، معدن و تجارت و اتاق تعاون تشکیل خواهد داد تا شیوه نامه جدید برای صدور کارت بازرگانی در جلسه بعدی شورا ارایه و در صورت تصویب در کشور اجرا شود.
رییس اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: امیدواریم با تصویب شیوه نامه جدید بتوانیم از فرار های مالیاتی موجود جلوگیری کنیم.
بنابر این گزارش، پورابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در جلسه گذشته شورای گفت‎وگوی دولت و بخش خصوصی اعلام کرد: کارت های بازرگانی اجاره ای و مجهول الهویه 8 هزار میلیارد تومان بدهی مالیاتی ایجاد می کنند که امکان وصول مالیات آنها
 وجود ندارد. بر اساس این گزارش برخی متخلفان برای فرار از پرداخت های مالیاتی و حقوق دولت در زمان تجارت کالا، اقدام به سوءاستفاده از کارت بازرگانی سایر افراد می کنند یا از کارت های بازرگانی فاقد هویت لازم برای پیگیری های بعدی بهره می گیرند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :