آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 193780
تاریخ انتشار : 2 آبان 1395 12:21
تعداد بازدید : 611

بی‌مهری پاییز کام بازار کامپیوتر را تلخ کرد

هر روز کم‎مخاطب‎تر از دیروز

همزمان با پایان مهر ماه و آغاز ماه دوم فصل پاییز، نرخ دلار آزاد نیز بر رقم 3595 تومان ثابت شد و همین موضوع موجب شد بازار ماه نخست پاییز از رونق بی بهره بماند.

مریم عسگری
براساس بررسی های صورت گرفته از بازار کامپیوتر، رکود از ابتدای سال 95 با بازار کامپیوتر همراه است و تا زمان حال ادامه دارد.
به گفته کارشناسان، با توجه به این موضوع که نرخ دلار روزبه روز در حال افزایش است، به نظر نمی رسد که در آینده نزدیک شاهد رونق بازار کامپیوتر باشیم.
علی پیرزاده، یکی از فعالان بازار کامپیوتر در این زمینه می‎گوید: ابتدای مهر ماه بازار خرید و فروش برخی کالاها نظیر هارددیسک و حافظه فلش رونقی نسبی گرفت، اما حالا حتی این کالاها هم در بازار کم‎مخاطب شده‎اند و بازار تقریبا در حالت نیمه‎تعطیل قرار دارد.
یکی دیگر از فعالان بازار کامپیوتر هم با تایید گفته‎های همکارش می‎گوید: در بازار کالاهای دیجیتال نظیر دوربین عکاسی و تجهیزات سرگرمی هم اوضاع به همین منوال است.
به گفته وی، هر سال در نیمه دوم مهر ماه بازار تجهیزات سرگرمی رونق می‎گرفت. اما امسال وضعیت کلا با سال‎های قبل متفاوت است.
جالب اینجاست که فروشندگان کیف و کاورهای نوت‎بوک و تبلت هم از بی‎رونقی بازار در ماه‎های اخیر گله‎مندند و می‎گویند: با اینکه این کالاها بازاری چهارفصل دارند، اما در ماه‎های گذشته میزان تقاضا در حد چشمگیری کاهش یافته است.
گویا وضعیت در مراکز خرید و لوکس و نوپا تا حد بیشتری وخیم است؛ چراکه فعالان بازارهایی چون چهارسو، مرکز موبایل ایران و همچنین بازارهایی که در نقاط شمالی شهر واقع شده‎اند، گلایه‎های بیشتری نسبت به بازارهای خرید و فروش در نقاط مرکزی شهر دارند.
به گفته کارشناسان، با توجه به گرانی دلار و نامشخص بودن وضعیت دلار آزاد و حواله های ارزی، نمی توان پیش بینی درستی از وضعیت آینده بازار ارایه داد؛ اما به احتمال زیاد بازار تا شب عید وضعیتی به همین منوال خواهد داشت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :