آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 193573
تاریخ انتشار : 28 مهر 1395 11:32
تعداد بازدید : 662

در شورای گفت‏و‏گوی دولت و بخش خصوصی وعده داده شد

بخشنامه مالیات 4 درصدی واردات اصلاح می شود

در شصت ویکمین نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی، تصمیمات مهمی در حوزه مالیات و شفافیت مالی با حضور رییس اتاق ایران، رییس کل بانک مرکزی و نمایندگان مجلس گرفته شد.

فناوران- در این جلسه موضوع چگونگی برخورد و اقدام در ارتباط با اطلاعیه های واصله از سامانه دریافت اطلاعات موضوع ماده 169 مکرر قانون مالیات مستقیم، همچنین موضوع استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرکنندگان پیگیری و مصوب شد که ظرف مدت 15 روز سازمان امور مالیاتی با همکاری دبیرخانه شورای گفت وگو و تشکل های بخش خصوصی نسبت به اصلاح دستورالعمل استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرکنندگان اقدام کند.
سیف در نشست خبری درخصوص نتایج این جلسه گفت: بحث هایی که امروز مطرح شد، عمدتا مربوط به مسایل مالیاتی و مواردی از مالیات مستقیم بود. یکی از بحث های ما قانون رفع موانع تولید بود که دولت مکلف شد تا مالیات ارزش افزوده صادرکنندگان را استرداد کنند. بحث دیگر این جلسه درباره  ماده 169 قانون مالیات های مستقیم در ارتباط با اشخاص مجهول المکان و شرکت های کاغذی و تسویه حساب های مالیاتی آن ها بود که دستورالعمل های گذشته مشکلاتی را ایجاد کرده بود. بنا به حساسیت هایی که وجود دارد، قرار شد دستورالعمل های سازمان امور مالیاتی در دبیرخانه اتاق ایران و کمیسیون اقتصاد و دارایی مجلس نهایی شود تا به مرحله اجرا درآید.
او درخصوص دستور دیگر این جلسه در ارتباط با بخش نامه ای از گمرک نیز چنین توضیح داد: بحث دیگر ما بخشنامه گمرک ایران در رابطه با دریافت 4 درصد مالیات علی الحساب برای مالیات نسبت به بعضی از واردکنندگان بود که شرکت های تولیدی از آن مستثنی شدند که این مساله اشکالاتی ایجاد کرده بود. هدف درصد پایینی از واردکنندگان هستند ولی این اقدام باعث شده تمام واردکنندگان دچار مشکلات بیش از حد شوند. قرار شد این بخشنامه تجدیدنظر شود و مجلس علاوه بر نمایندگانی از وزارت صنعت و اقتصاد و دارایی آن را بررسی کنند و نهایتا تصمیم توسط وزیر محترم اقتصاد گرفته شود.
رییس کل بانک مرکزی گفت: خوشبختانه شورای گفت وگو محلی برای نمایندگان دولت و تفکیکی از قوای مختلف است که توانست نتایج خوبی بگیرد و بحث های سازنده درجهت  فعالیت های اقتصادی صورت گیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :