آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 193562
تاریخ انتشار : 28 مهر 1395 11:17
تعداد بازدید : 695

فاز آزمایشی رجیستری گوشی های موبایل هنوز تمام نشده است

درحالی که قرار بود تا پایان مهرماه، اجرای فاز آزمایشی طرح رجیستری گوشی به پایان برسد، ظاهرا هنوز این طرح کامل نشده و زمان اجرای نهایی آن مشخص نشده است.

فناوران- براساس گزارش معاون رگولاتوری، این طرح رجیستری گوشی های موبایل همچنان در مرحله آزمایشی قرار دارد و تکمیل نشده است.حسین فلاح جوشقانی درباره آخرین وضعیت اجرای طرح ثبت و شناسه دار کردن گوشی های موبایل (رجیستری) گفت: طرح رجیستری را به گونه ای اجرایی می کنیم که برای مردم هزینه ای نداشته باشد و برای گوشی های موجود نیز مشکلی ایجاد نکند.
معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه حدود ۲ ماه است طرح آزمایشی را انجام دادیم، ادامه داد: اما از آنجایی که در ابتدا ابعاد کار برای خود ما نیز مشخص نبود، حدود ۱۵ آزمایش باید انجام می دادیم که حدود ۱۲ آزمایش انجام شده و ۳ مورد از آزمایش های اساسی در اجرای این طرح باقی مانده است.فلاح با بیان اینکه بخشی از این طرح را اپراتورها و شبکه ها پیشتیبانی نمی کنند، گفت: پیش بینی ما این بود که تا پایان مهرماه، طرح آزمایشی را تمام کنیم اما با توجه به بررسی هایی که انجام دادیم، مطمئن شدیم تا پایان مهر طرح آزمایشی تمام نمی شود.
وی با بیان اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و وزارت ارتباطات موظف شدند با هماهنگی هم این طرح را اجرایی کنند، ادامه داد: در بحث فنی مسوولیت با وزارت ارتباطات و در بحث عرضه به بازار و کنترل مبادی نیز با وزارت صنعت و ستاد مبارزه با قاچاق کالا است.
فلاح جوشقانی درباره اینکه اجرای این طرح در کشور چقدر زمان می برد، افزود: با توجه به ابعاد، گستردگی و مشخصاتی که در این طرح قابل اجراست، هیچ کشوری در این ابعاد آن را اجرایی نکرده است و به همین دلیل نمی توان زمان دقیقی برای آن در نظر گرفت.
وی با بیان اینکه در پی این هستیم این طرح به گونه ای اجرایی شود که برای مردم هزینه نداشته باشد و برای گوشی های موجود نیز مشکلی پیش نیاید، گفت: بحث ما این است که از لحظه ای که این طرح عملیاتی می شود، تمام گوشی هایی که دست مردم است و حتی گوشی ایی که در بازار موجود است در شبکه، به عنوان گوشی های مجاز شناخته شود و بعد از اجرای طرح تمام گوشی های جدید کنترل شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :