آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 193555
تاریخ انتشار : 28 مهر 1395 11:7
تعداد بازدید : 750

توافق همراه اول و شرکت خدمات انفورماتیک

استفاده از موبایل به عنوان کیف پول ممکن می شود

با توافق صورت گرفته بین اپراتور اول ارتباطی و شرکت خدمات انفورماتیک به زودی ارایه خدمات بانکداری و پرداخت الکترونیکی بر بستر موبایل امکانپذیر می شود.


فناوران- تفاهم نامه همکاری بین همراه اول و شرکت خدمات انفورماتیک به منظور ارایه خدمات و راهکارهای نوین و امن بانکداری الکترونیکی و صنعت پرداخت مبتنی بر دستگاه های قابل حمل و فناوری تلفن همراه به امضا رسید.
براساس این تفاهم نامه همراه اول با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و بانک مرکزی، زیرساختی جهت ارایه خدمات به تمامی مراکز ریشه کشور و سایر اپراتورها ایجاد خواهد کرد و سرویس های پایه خدمات دولت الکترونیک و پرداخت الکترونیک همراه را در اختیار نهادهای دولتی، موسسات مالی و بانکی جهت ارایه به مشتریان خود خواهند گذاشت.
با ارایه این خدمات مشترکان تلفن همراه، خدماتی نظیر امضای امن دیجیتال، کیف پول الکترونیکی برای مبادلات خرد، بستر تبادلات سریع مبتنی بر فناوری NFC و کارت های بانکی شبیه سازی شده را روی سیم کارت های خود خواهند داشت که این خدمات علاوه بر تسهیل گری، امنیت تبادلات دیجیتال کشور را هم تضمین می کند.
قرار است نخستین سرویس در آذرماه همزمان با نمایشگاه الکامپ معرفی و رونمایی شود و از ابتدای دی ماه تمام مشترکان همراه اول بتوانند با مراجعه به دفاتر خدمات ارتباطی، سرویس های مذکور را فعال کنند.
براساس تفاهم صورت گرفته «سرویس امضای امن همراه»، «فضای رمزینه روی سیم کارت برای ذخیره داده های عام»، «فضای رمزینه بر روی سیم کارت برای مجازی سازی کارت بانکی»، «سرویس کیف پول الکترونیکی همراه روی سیم کارت» و «زیرساخت تبادلات مالی مبتنی بر NFC» به زودی آماده عرضه خواهد بود.
پیش از این وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه درباره خدمات دولت الکترونیکی و پرداخت الکترونیک با بانک مرکزی وارد مذاکره شده ایم، ابراز امیدواری کرده بود تا دو ماه آینده کاربران ایرانی بتوانند به واسطه طرح پول الکترونیکی، از موبایل شان به عنوان یک کارت بانکی استفاده کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :