آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 193537
تاریخ انتشار : 28 مهر 1395 9:4
تعداد بازدید : 660

اعتراف اف بی آی به نا امنی کامپیوترهای خانگی

مدیر سازمان اف بی آی به تازگی اعلام کرده است که پیشنهاد او برای تمامی کاربران لپ تاپ ها در سراسر جهان این است که برای حفظ امنیت خود، روی وب کم خود را بپوشانند.


رایورز- براساس گزارش منتشرشده از سوی وب سایت خبری تحلیلی engadget، بدون شک هیچ کس در جهان وجود ندارد که دوست داشته باشد به صورت دایمی تحت نظارت قرار داشته باشد.
در این میان شنود اینترنتی یکی از معضلات بزرگ کاربران کامپیوترهای خانگی به حساب می آید و به تازگی مدیر سازمان اف بی آی نیز به صورت مستقیم به این موضوع پرداخته است.
این فرد که جیمز کومی نام دارد، اخیرا اعلام کرده است که کاربران لپ تاپ ها باید مسوولیت امنیت خود را بر عهده بگیرند و در این راه ساده ترین گام ممکن، پوشاندن دوربین 
لپ تاپ هاست.
جالب است که پیش ازاین نیز تصاویری از مارک زاکربرگ منتشر شده بود که در آن، پوشانده شدن دوربین لپ تاپ به چشم می آمد و حال با تایید رییس سازمان اف بی آی می توان خطر موجود در این راه را بسیار جدی دانشت.یکی از دلایل اصلی علاقه هکرها به استفاده از وب کم افراد مختلف این است که بازار سیاه بسیار بزرگی برای محتوای برداشته شده از این طریق وجود دارد و به همین دلیل نیز پیشنهاد می شود برای حفظ حریم شخصی و خانه خود اقدام به پوشاندن وب کم لپ تاپ یا حتی وب کم های اکسترنال کامپیوترهای خانگی خود بکنید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :