آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 193535
تاریخ انتشار : 28 مهر 1395 8:56
تعداد بازدید : 950

رمزگشایی از «معوقه مبلغ ثبت نام تلفن» در قبوض تلفن ثابت

در قبوض این دوره تلفن ثابت برخی مشترکان بندی با عنوان «معوقه مبلغ ثبت نام تلفن» درج شده که بررسی ها نشان می دهد این معوقه به مصوبه ای مربوط به دو سال پیش بازمی گردد.


تسنیم- هم زمان با اعمال نرخ های جدید در قبوض تلفن ثابت و درج نرخ مکالمات اجباری برای مشترکان شهری و روستایی به میزان حداقل 330 و 200 دقیقه، ردیف 10 هزار تومانی دیگری در قبوض برخی مشترکان به چشم می خورد.
این رقم کنار بند مکالمه اجباری که از اول مرداد ماه در سیستم بیلینگ مخابرات لحاظ شده، بر رقم قبوض تلفن ثابت این دوره مشترکان افزوده است.
در تعریف این رقم مندرج گفته شده بابت «معوقه مبلغ ثبت نام تلفن» که برای بسیاری از مشترکان تعجب آور است؛ زیرا هیچ معوقه ای نداشته و صورت حساب های خود را موعد زمانی هر دوره پرداخت کرده اند.
با پیگیری این بند جدید گنجانده شده در قبوض تلفن ثابت متوجه شدیم که شرکت مخابرات ایران «معوقه مبلغ ثبت نام تلفن» را با تکیه بر مصوبه 205 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات بابت هزینه ثبت نام تلفن دریافت کرده است.
مصوبه مذکور مربوط به تاریخ 7 دی 93 است که کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات سقف تعرفه خدمات تلفن ثابت را برای دفاتر پیشخوان خدمات دولت، دفاتر خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات و دفاتر خدمات پس از فروش اپراتورها تعیین کرده است.
براساس این مصوبه سقف تعرفه های ثبت نام، تغییر نام و تغییر مکان تلفن ثابت هر کدام به تفکیک 10 هزار تومان است که مخابرات می گوید از تاریخ مصوبه مذکور، هزینه ثبت نام را از مشترکان دریافت نکرده است. بنابراین در صورت حساب دوره اخیر، بدهی مشترکان تلفن ثابت به این شرکت بابت ثبت نام تلفن درج شده و با پرداخت رقم 10 هزار تومان دیگر بدهی به مخابرات ندارند و از دوره بعد شاهد درج بند «معوقه مبلغ ثبت نام تلفن» در قبوض خود نخواهند بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :