آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 193534
تاریخ انتشار : 28 مهر 1395 8:54
تعداد بازدید : 922

سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری همراه اول در نسل های جدید موبایل

قایم مقام همراه اول گفت: کل پهنای باند فرکانسی اپراتورها ۱۸۰MHz است؛ درحالی که طی دو سال آینده باید به چندین برابر برای توسعه نسل های بالاتر ارتباطی برسد.


تسنیم- حمیدرضا نیکوفر در نخستین همایش بین المللی تهران 5G با بیان اینکه دو سه سال بعد از رونق GSM در دنیا، ایران فعالیتش را در حوزه این استانداردها شروع کرد، گفت: جزو نخستین کشورهایی بودیم که موبایل را به 
کشور آوردیم.
قایم مقام اپراتور اول ارتباطی با بیان اینکه بعد از 22 سال از عرضه موبایل تقریبا دو سال است که به سمت UMTS رفته ایم، گفت: با وجود اینکه سریعا نسل دوم موبایل را توسعه دادیم؛ اما 20 سال روی آن ماندیم درحالی که مدت زمان سرمایه گذاری در نسل های ارتباطی معمولا 10 سال است.
وی افزود: در زمینه دیتا سیاست کشور مناسب نبود و بعد از سال ها انتظار به سمت CDMA رفتیم و تکنولوژی وایمکس را انتخاب کردیم درحالی که الان کل شبکه وایمکس باید ارتقا یابد و حتی دستگاه های سمت کاربران جمع آوری شود.
او با بیان اینکه چنین سیاست گذاری هزینه ای را به تمام بازیگران این حوزه تحمیل کرد، گفت: سیاست گذاران باید بتوانند چرخه فناوری را از لحاظ زمانبندی مدیریت کنند تا با چنین چالش هایی مواجه نشویم. در زمینه تکنولوژی 5G هم باید زمانبندی داشته باشیم تا دچار سیکل معیوب نگردیم.
نیکوفر با بیان اینکه اعضای هیات مدیره کنگره جهانی GSMA از میان 25 اپراتور اول دنیا انتخاب می شود، گفت: همراه اول در میان اپراتورهای بین المللی و ملی رتبه 22 را دارد و از این حیث می تواند یکی از اعضای هیات مدیره آن باشد. وی با بیان سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری همراه اول در شبکه های نسل جدید موبایل گفت: فرکانس، چالش اصلی ما در توسعه تکنولوژی LTE است. جالب است بدانید کل پهنای باند فرکانسی در اختیار اپراتوهای موبایل کشور 180MHz است درحالی که طی دو سال آینده باید به چندین برابر برای توسعه نسل های بالاتر ارتباطی برسد.
وی گفت: در فرکانس های کنونی که برای توسعه نسل چهارم ارتباطی دریافت کردیم، توسعه را به سختی خواهیم داشت؛ درحالی که از الان باید برای اختصاصی فرکانس 6GHz نقشه راه توسعه داشته باشیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :