آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 193488
تاریخ انتشار : 27 مهر 1395 13:22
تعداد بازدید : 1093

توافق ایران و آذربایجان برای ایجاد سایت الکترونیکی فروش کالا

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از راه اندازی یک سایت مشترک برای تبادل کالا میان دو کشور ایران و آذربایجان خبر داد.


فناوران- محمود واعظی پس از دیدار با همتای آذربایجانی خود گفت: مذاکرات ما پیرامون موضوعات مختلفی بود؛ زیرا روابط میان دو کشور از رشد مطلوبی برخوردار بوده و روسای جمهور دو کشور نیز ملاقات های زیادی را با هم داشته اند. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه مذاکرات انجام شده پیرامون مباحث پستی، تجارت الکترونیکی و ماهواره بود، گفت: وزیر ارتباطات آذربایجان تصمیم دارند در این سفر از برخی شرکت های خصوصی بازدید کنند و همچنین دیداری از پارک فناوری پردیس داشته باشند.
وی به برگزاری نمایشگاه باکوتل در آذر ماه پرداخت و گفت: امیدواریم شرکت های ایرانی حضور فعالی در این رویداد داشته باشند. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تصمیم گرفتیم سایت مشترکی بین دو کشور راه اندازی کنیم و کالاهای ایرانی و آذری را در آن به فروش برسانیم و مردم بتوانند به صورت الکترونیکی خریدهای خود را انجام دهند. واعظی با بیان اینکه شرکت های هواپیمایی و پستی هیات آذربایجانی را همراهی می کنند، گفت: این هیات روز سه شنبه (امروز) به فرودگاه پیام در استان البرز می روند و بازدیدی از این مجموعه خواهند داشت. همچنین در سفر وزیر ارتباطات آذربایجان به ایران میان دو کشور برنامه هایی برای همکاری های دوجانبه طراحی و تنظیم شد.
براین اساس قرار شد دو کشور در حوزه های ماهواره، IT، همکاری های مخابراتی، پستی، تجارت الکترونیکی و امنیت سایبری همکاری هایی داشته باشند.
محمود واعظی در این باره گفت: روابط دو کشور طی دو تا سه سال اخیر رشد بسیار خوبی داشت و روسای ایران و جمهوری آذربایجان دیدارهای مشترکی با یکدیگر داشته و در قالب آنها بر گسترش روابط دو کشور تاکید کرده اند.
وی همچنین با بیان زمینه های مختلفی که برای همکاری در حوزه های مختلف وجود دارد، گفت: قرار بر آن است که در سفر وزیر ارتباطات آذربایجان دیدارهایی با شرکت های خصوصی صورت گیرد تا بخش خصوصی دو کشور نیز بتوانند از توانمندی های یکدیگر بهره مند شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :