آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 193484
تاریخ انتشار : 27 مهر 1395 13:19
تعداد بازدید : 1021

معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات اعلام کرد:

تغییر فرمول وام وجوه اداره شده به نفع شرکت های کوچک تر

معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه حمایت از تولید داخل به عنوان برنامه اقتصاد مقاومتی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به صورت دقیق دنبال می شود، گفت: در حال تدوین سازوکار نظارتی جهت تضمین بازار شرکت های داخلی دارای تولیدات با کیفیت هستیم.

وزارت ارتباطات- امیرحسین دوایی با رد نقش تصدی گری دولت ادامه داد: حمایت دولت در فضای رقابتی، کمک به فراهم شدن شرایط ارایه محصولات و خدمات بهتر و قابل رقابت در سطح جهانی خواهد بود.
وی در این خصوص از حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از شرکت هایی خبر داد که به دنبال کسب بازارهای جدید هستند و گفت: تسهیل حضور شرکت های نوآور ایرانی در دیگر کشورها توسط دولت در مذاکرات مختلف، می تواند زمینه حضور این شرکت ها را در بازار منطقه فراهم کند.
دوایی همچنین به چهار فرمول در زمینه اعطای وام وجوه اداره شده پرداخت و هر فرمول را برای یک شرکت مناسب دانست و گفت: این منابع را می توان به صورت تسهیلات کم بهره در اختیار بخش خصوصی قرار داد. وی با بیان اینکه در فرمول جدید با در نظر گرفتن شرایط شرکت های کوچک تر سعی شده است رقابت منصفانه ای شکل بگیرد، گفت: در فرمول قبلی رقابت منصفانه نبود و شرکت های کوچک نمی توانستند با شرکت های بزرگ تر رقابت کنند؛ درحالی که با تغییر مناسب فرمول ارایه وام هریک در حوزه خود رقابت خواهند کرد. معاون وزیر ارتباطات، وام وجوه اداره شده را مناسب شرکت های توانمندی برشمرد که در فکر توسعه کمی و کیفی محصول خود هستند و در عین کسب سهم بازار توان انجام تعهدات را نیز دارند. دوایی اعطای وام کم بهره به شرکت های کوچک تر را در قالب پارک های فناوری مفید عنوان کرد و گفت: تصمیمات کارگروه مجزای استان ها در تهران جمع بندی و کمک اعطا می شود. وی از تصویب آیین نامه حمایت از تولیدکنندگان اپلیکیشن کاربردی موبایل خبر داد و گفت: این  آیین نامه در حال اجراست و چندین پروژه هم ارایه شده که تعدادی در کارگروه ها به تصویب رسیده است. دوایی سقف وام به این گروه را کم و نیز با بهره کم دانست و افزود: نمی خواهیم برای شرکت های کوچک ریسک زیادی ایجاد کنیم. در این راستا، حمایت از شرکت های مستقر در پارک ها، مراکز رشد، شتاب‎دهنده ها در سقف مالی کمتر و در عوض با بهره بسیار کم صورت می گیرد.
وی گفت: به شرطی که استان برنامه کاری مشخصی برای ایجاد شتاب‎دهنده داشته و از شتاب‎دهنده باتجربه به عنوان همکار استفاده کند، در آنجا سرمایه گذاری می کنیم ضمن اینکه با اعطای وام کم بهره و مبالغ پایین از شرکت های داخل شتابدهنده ها هم حمایت خواهیم کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :