آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 192358
تاریخ انتشار : 12 مهر 1395 10:55
تعداد بازدید : 837

آشنایی با فناوری MU-MIMO در روتر های بی سیم

تعداد تجهیزات متصل به اینترنت در خانه و محل کار در حال افزایش است و به تناسب آن سرعت اتصال به شبکه نیز کاهش پیدا می کند.

فناوران- بسیاری از روتر های موجود در بازار از نوع SU-MIMO هستند و هر زمان فقط یک کاربر می تواند با روتر ارتباط برقرار کند.
 سایر کاربران برای دریافت یا ارسال اطلاعات باید در نوبت قرار گیرند و پس از قطع اتصال کاربر قبلی، نسبت به برقراری ارتباط اقدام کنند. در چنین شرایطی با اتصال یک کاربر جدید به شبکه، وقفه ای طولانی برای برقراری ارتباط با روتر و شبکه به وجود می آید؛ اما با روی کار آمدن فناوری جدید به نام MU-MIMO، زمان انتظار و عدم اتصال چند کاربر به صورت همزمان به فراموشی سپرده می شود.
مزایای فناوری MU-MIMO
فناوری MU-MIMO مخفف عبارات Multi-User، Multi-Input و Multi-Output است که نسل آینده استاندارد شبکه AC به شمار می رود. این فناوری به چندین کاربر اجازه می دهد تا به صورت همزمان به برقراری ارتباط با مودم بپردازند و اطلاعات را ارسال یا دریافت کنند. این ویژگی به کاهش زمان مورد نیاز برای اتصال و برقراری ارتباط منجر شده و در نتیجه سبب افزایش سرعت اتصال به شبکه می شود. 
به طور متوسط در هر خانه حدود 8 دستگاه مختلف شامل نوت بوک، گوشی هوشمند و تبلت به شبکه و اینترنت متصل می شوند و مدیریت تمامی تجهیزات با استاندارد های قدیمی بسیار دشوار خواهد بود. از سوی دیگر با افزایش تعداد دستگاه های متصل به شبکه، سرعت انتقال اطلاعات نیز به شدت کاهش می یابد. از مزایای فناوری MU-MIMO می توان به کاهش مدت زمان انتظار برای اتصال و برقراری ارتباط میان تجهیزات مجهز یا فاقد فناوری MU-MIMO و افزایش ظرفیت و راندمان روتر پرداخت.
کدام روتر های بی سیم از فناوری MU-MIMO پشتیبانی می کنند؟
برای بهره گیری از این فناوری باید یک روتر با قابلیت پشتیبانی از فناوری MU-MIMO در اختیار داشته باشید که به عنوان مثال می توان از روتر های Linksys مدل های EA7500، EA8500 و EA9500 نام برد. روتر های فعال در شبکه با پشتیبانی از استاندارد های قدیمی بی سیم مانند A/B/G/N نمی توانند فناوری MU-MIMO را ارایه دهند و فقط روتر های بی سیم مجهز به آخرین استاندارد های AC قادر به پشتیبانی از فناوری جدید (AC نسل بعد و همچنین AC Wave 2) خواهند بود. 
چه تجهیزاتی با روتر های MU-MIMO سازگاری دارند؟
تمام تجهیزات بی سیم قادر به دریافت خدمات از روتر های MU-MIMO هستند؛ اما برای دریافت حداکثر کارآیی و راندمان شبکه بی سیم باید از تجهیزات وایرلس مجهز به فناوری جدید استفاده کنید. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :