آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 192349
تاریخ انتشار : 12 مهر 1395 10:45
تعداد بازدید : 1007

قیمت ثبت نام سرشماری اینترنتی 50 درصد افزایش یافت

با توافق مرکز توسعه دولت الکترونیکی و مرکز آمار ایران، نرخ ثبت نام اینترنتی سرشماری سال 95 به سی هزار ریال افزایش یافت.


فناوران- رییس مرکز توسعه دولت الکترونیکی، فناوری اطلاعات و آمار به رییس مرکز آمار ایران اعلام کرد: پیرو مذاکرات شفاهی درخصوص تعیین قیمت ارایه خدمات ثبت نام اینترنتی سرشماری سال 95، حق الزحمه مذکور سی هزار ریال برای دریافت توسط دفاتر پیشخوان دولت تعیین می شود. درخصوص سایر اماکن ثبت نام نیز پیشنهاد می شود همین قیمت رعایت شود.
پیش از این تعرفه ثبت نام اینترنتی ۲۰ هزار ریال به ازای هر خانواده تعیین شده بود و سه روز پس از آغاز سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن سال 95 که از بامداد 3 مهر آغاز شده بود، دستورالعمل افزایش تعرفه در تاریخ ۷ مهر ماه ابلاغ شد.
همچنین رییس مرکز آمار ایران اعلام کرد: بر پایه آخرین اطلاعات دریافتی از سامانه سرشماری اینترنتی تا ساعت 6 صبح دیروز 873 هزار و 244 خانوار ثبت نام کردند که 2 میلیون و 916 هزار و 536 نفر را دربر می گیرد.
امیدعلی پارسا افزود: اطلاعات موجود نشان می دهد به تدریج روند استقبال خانوارها از ثبت نام اینترنتی افزایش یافته و انتظار می رود این استقبال بیشتر شود. 
وی یادآوری کرد: در دوران پس از انقلاب سرشماری ها به شکل حضوری و ثبت میدانی بود؛ اما اکنون برای نخستین بار به شیوه اینترنتی این برنامه دنبال شده است. 
به گفته پارسا، سرشماری اینترنتی تا بیست و چهارم مهرماه جاری در کشور ادامه می یابد و چنانچه 35 درصد مردم در سرشماری اینترنتی مشارکت کنند، ایران در شمار کشورهای توسعه یافته به لحاظ آماری قرار می گیرد. 
پارسا گفت: براساس برنامه ریزی از بیست و پنجم مهر تا بیست و پنجم آبان ماه سرشماری عمومی نفوس و مسکن به روش حضوری با تبلت انجام می شود. 
رییس مرکز آمار ایران از مردم خواست پس از ثبت نام در سامانه اینترنتی، کد دریافتی را حفظ کنند تا هنگام مراجعه مامور سرشماری به در منزل آنها با ارایه آن دیگر به سرشماری حضوری نیازی نداشته باشند.
تاکنون شهروندان استان های بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، کردستان، یزد و آذربایجان شرقی بیشترین مشارکت را در ثبت نام اینترنتی داشته اند و استان های همدان، گلستان، لرستان، قزوین، خوزستان و البرز نیز در پایین فهرست قرار دارند.
براساس برنامه ریزی انجام شده، یک هزار نفر از افرادی که در سرشماری در قالب اینترنتی مشارکت کنند، با انجام قرعه کشی از جایزه 10 میلیون ریالی برخوردار می شوند.
تاکنون دو مرحله قرعه کشی بین خانوارهای ثبت نام شده در سرشماری اینترنتی انجام شده که در مرحله نخست 50 خانوار و در مرحله دوم نیز 100 خانوار از شهرهای مختلف کشور برنده جایزه 10 میلیون ریالی شدند.
خانوارها می توانند در مدت تعیین شده اطلاعات خود را از طریق سامانه اینترنتی sarshomari95.ir وارد کنند.
براساس پیش بینی ها، نتایج اولیه سرشماری امسال یکم تا پانزدهم دی ماه امسال و نتایج تفصیلی آن مردادماه 1396 منتشر می شود.
هفتمین سرشماری عمومی نفوس و مسکن در روزهای دوم تا بیست و دوم آبان ماه سال 1390 با بسیج نزدیک به 114 هزار نفر مامور آمارگیر و نیروهای ستادی و پشتیبانی آموزش دیده در 31 استان، یک هزار و 139 شهر و 96 هزار و 549 آبادی کشور انجام شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :