آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 192347
تاریخ انتشار : 12 مهر 1395 10:43
تعداد بازدید : 752

یک ماه و نیم مانده به انتخابات ریاست جمهوری رخ داد

حمله هکرها به سیستم ثبت نام رای دهندگان ۲۰ ایالت آمریکا

در حالی که تنها یک ماه و نیم به آغاز زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باقی مانده است، در مورد حمله هکری به سیستم های ثبت نام ۲۰ ایالت این کشور نگرانی های جدی وجود دارد.

فارس- وزارت امنیت داخلی آمریکا روز جمعه مدعی شد که هکرها در ماه های گذشته سیستم های ثبت نام رای دهندگان را در بیش از 20 ایالت این کشور هدف قرار داده اند و تداوم این روند موجب افزایش بی اعتمادی به چرخه انتخاباتی در ایالات متحده خواهد شد. 
از مجموع این حملات چهار مورد به نتیجه رسیده و نفوذ به سیستم های ثبت نام ممکن شده است. روسیه هم مطابق معمول به برنامه ریزی و طراحی این حملات متهم شده است.
جیمز کومی، رییس FBI، در این مورد گفته است: تردیدی وجود ندارد که بازیگران بد در این اطراف حضور دارند. البته وی در این زمینه به جزییات بیشتری اشاره نکرده است، ولی افزوده که تلاش برای نفوذ به سیستم ثبت نام رای دهندگان از ماه اوت آغاز شده است و به نظر می سد این مشکل گسترده تر از حدی است که مقامات قبلا تصور می کردند.
البته کارشناسان امنیتی و دولتی مانند هم معتقدند که این حملات در نهایت تغییری در نتایج انتخابات به وجود نمی آورد، هر چند دونالد ترامپ، نامزد جمهوری خواهان در ماه نوامبر گذشته در این زمینه تردیدهایی ایجاد کرده بود.
با این حال مقامات دولتی می گویند سیستم ثبت نام رای دهندگان ارتباطی با سیستم رای گیری یا شمارش آرا ندارد. هر چند از طریق اختلال در سیستم ثبت نام رای دهندگان می توان فرایند جمع بندی آن را هم مختل کرد. در همین حال مقامات آمریکایی در تلاش هستند با افزایش ایمنی این سیستم جلوی سوءاستفاده های احتمالی از آن را بگیرند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :