آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 192333
تاریخ انتشار : 12 مهر 1395 10:27
تعداد بازدید : 600

تسهیلات 12 درصدی برای پیوستن smeها به تجارت الکترونیکی

معاون وزیر صنعت گفت: به بنگاه های کوچک و متوسطی که بخواهند به تجارت الکترونیکی بپیوندند، تسهیلات 12 درصدی پرداخت می کنیم.

فناوران- علی یزدانی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم پایانی جشنواره وب و کسب و کار در بنگاه های صنعتی، معدنی و تجاری با بیان اینکه بیش از 84 هزار بنگاه کوچک و متوسط در حوزه صنعت در کشور وجود دارد و در کنار آن بیش از 3 میلیون بنگاه خرد صنفی داریم، گفت: امروزه یکی از الزامات تجارت جهانی، بهره گیری از کسب و کار الکترونیکی است.
وی افزود: اهمیت تجارت الکترونیکی و دنیای مجازی امروزه بر کسی پوشیده نیست و بشر امروز توانسته است به آرزوی دیرینه خود یعنی رد و بدل شدن اطلاعات در یک لحظه دست یابد.
یزدانی گفت: اما هنوز برای حضور در عرصه جهانی در بعد تجارت الکترونیکی فاصله داریم.وی افزود: ایران با جمعیت کثیر جوان، مستعد، تحصیل‎کرده و صاحب‎نظر در حوزه تجارت الکترونیکی مشتاق مشارکت است و با توجه به سیاست های کلان دولت درخصوص حمایت از بنگاه های صنعتی، معدنی و تجاری، این حمایت از طریق توسعه بازار و اتصال به این شبکه ها مقدور است.
وی گفت: موقعیتی که برای کشور ما و خصوصا با توجه به ظرفیت هایی که در پسابرجام به وجود آمده، اهمیت توجه به این موضوع را بیش از پیش برای ما آشکار کرده است.
یزدانی افزود: فرصت برای حضور در بازارهای جهانی و صادرات غیرنفتی از طریق تجارت الکترونیکی و داشتن پایگاه ها و سایت ها مقدور می شود.یزدانی گفت: کاهش هزینه ها، تعاملات بیشتر، دستیابی به بازارهای جهانی و حذف هزینه های زاید از جمله فواید بهره گیری از تجارت الکترونیکی است.
وی اضافه کرد: البته بنگاه های کوچک و متوسط ما برای بهره گیری از تجارت الکترونیکی به دلیل عدم برخورداری از نیروهای متخصص و همچنین تامین هزینه ها هنوز نتوانستند از این امر استفاده کنند و در این عرصه حضور یابند.
معاون وزیر صنعت گفت: دولت برای توسعه تجارت الکترونیکی در بنگاه های کوچک کمک های بلاعوضی را در دستور کار خود دارد که بخشی از آن تسهیلات تابع صندوق تحقیقات الکترونیکی است.
وی افزود: از این طریق تسهیلاتی ارایه می شود که رقم آن به بودجه کل کشور در قالب ردیف های فنی و اعتباری بستگی دارد.
یزدانی اضافه کرد: تا 6 درصد برای حضور بنگاه ها کمک بلاعوض می دهیم یعنی به جای اختصاص تسهیلات 18 درصد به بنگاه های کوچک و متوسطی که بخواهند از مزایای پیوستن به تجارت الکترونیک بهره مند شوند، تسهیلات 12 درصدی پرداخت می‎کنیم.
وی افزود: این کار در سال‎های 93 و 94 انجام شده که البته باید بنگاه ها خودشان برای بهره گیری از این تسهیلات استقبال کنند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ما در حوزه برنامه های آموزشی هم حمایت هایی داریم تا بتوانیم بنگاه های کوچک و متوسط را در امر تجارت الکترونیک کمک کنیم و بنگاه ها باید بدانند برای حضور در دنیای آینده تجارت باید از تجارت الکترونیکی بهره مند شوند.
در مراسم پایانی جشنواره وب و کسب و کار، ۱۱ بنگاه صنعتی ، معدنی و تجاری موفق به اخذ نشان برتر تعاملات الکترونیکی شدند.
بر اساس این گزارش، این بنگاه ها در سه بخش بنگاه های بزرگ ، متوسط  و کوچک تقسیم شده بودند.
بررسی پورتال بنگاه های شرکت کننده در جشنواره پس از تکمیل فرم های خود ارزیابی به صورت آنلاین از سه منظر شاخص های محتوا و طراحی ، شاخص های تعامل، خدمات الکترونیک و شاخص های فن آوری ارزیابی شدند.
گسترش و ارتقای اثر بخشی نفوذ فن آوری اطلاعات در بنگاه های صنعتی ، معدنی و تجاری همچنین ضرورت برنامه ریزی و اقدام برای حمایت و تشویق بنگاه ها در جهت به کار گیری بیشتر ظرفیت های وب در توسعه کسب و کار داخلی و بین المللی و خروج از فضای رکود از مهم ترین اهداف برگزاری این جشنواره بوده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :