آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 192246
تاریخ انتشار : 11 مهر 1395 10:47
تعداد بازدید : 682

در هفته اول

715 هزار خانوار در سرشماری اینترنتی ثبت نام کردند

رییس مرکز آمار ایران گفت: براساس آمار هفته اول سرشماری، 715 هزار خانوار به صورت اینترنتی ثبت نام کرده اند که شامل 2 میلیون و 383 هزار نفر می شود؛ این هدف حدود 24 درصد از هدف 35 درصدی ما را پوشش می دهد که نسبت به هدف درنظر گرفته شده عقب هستیم اما نسبت به نرم جهانی این آمار مطلوب است.

ایرنا- امید علی پارسا افزود: اطلاعاتی که اشخاص به مرکز آمار می دهند، محرمانه است و به طوری که قانونگذار تأکید کرده است حتی با دستور قضایی نیز ارایه این اطلاعات امکان پذیر نیست و لذا نمی توان آن را در اختیار مرجع قضایی قرار داد.
وی گفت: سرشماری در دنیا سه مرحله سنتی، گذار و مدرن را به خود اختصاص داده است که امروزه در ایران سرشماری عمومی نفوس و مسکن در دوران گذار قرار دارد که براساس آن از 3 تا 24 مهر ماه این سرشماری در حال انجام است و از 25 مهر تا 25 آبان نیز افرادی که موفق نشدند در مرحله اول در سامانه اطلاع رسانی ثبت نام کنند، ماموران آمارگیر به منازل آنها مراجعه می کنند و به جمع آوری آمار می پردازند. وی ادامه داد: سرشماری که مبنای مرکز آمار است، سرشماری ثبتی – مبنا است که امیدواریم سرشماری بعدی را این گونه پیش بریم.
رییس مرکز آمار ایران گفت: طبق پیش بینی 35 درصد از مردم ایران جامعه هدف ما برای سرشماری اینترنتی است که با توجه به ضریب نفوذ 45 درصدی اینترنت در کشور این هدف، بسیار بالاست اما به هر حال باید با همت مردم به این هدف دست پیدا کنیم.
پارسا افزود: براساس آمار هفته اول این سرشماری، 715 هزار خانوار به صورت اینترنتی ثبت نام کرده اند که شامل 2 میلیون و 383 هزار نفر می شود؛ این هدف حدود 24 درصد از هدف 35 درصدی ما را پوشش می دهد که نسبت به هدف درنظر گرفته شده عقب هستیم اما نسبت به نرم جهانی این آمار مطلوب است.
وی گفت: برای هر استان نیز هدف مشخصی در نظر گرفته ایم که براساس آخرین اطلاعات به ترتیب استان های بوشهر، سمنان، خراسان جنوبی، کردستان و آذربایجان شرقی بیشترین توفیق را در این ثبت نام داشتند و استان های همدان، گلستان، قزوین، لرستان، خوزستان و البرز استان هایی هستند که مشارکت نسبی کمتری داشتند؛ در این بین استان تهران نیز در اواسط جدول قرار دارد.
رییس مرکز آمار ایران با بیان اینکه وزارتخانه ها نیز همکاری خوبی با طرح سرشماری نفوس و مسکن داشتند و تا 3 ماه دیگر نیز نتایج این سرشماری را اعلام خواهیم کرد، گفت: این طرح به وسیله 40 هزار نیرو که 25 هزار نفر آن آمارگیر هستند، انجام می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :