آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 192241
تاریخ انتشار : 11 مهر 1395 10:39
تعداد بازدید : 584

وزارت صنعت دستورالعمل جدید ایمنی شهرک های صنعتی را ابلاغ کرد

معاون وزیر صنعت اعلام کرد که دستورالعمل جدید ایمنی، بهداشت و محیط زیست شهرک های صنعتی از سوی وزارت صنعت ابلاغ شد.

فناوران- علی یزدانی در نخستین گردهمایی مدیران HSEE (حوزه ایمنی) شهرک های صنعتی کشور با بیان اینکه امسال بیش از ۱۵۰ هزار نفر در سطح بنگاه های تولیدی کشور آموزش خواهند دید، گفت: یکی از محورهای اصلی در آموزش صنعت‎گران تشریح اهمیت بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی در صیانت از شاغلان و سرمایه های ملی است.
معاون وزیر صنعت با بیان اینکه در  تعامل با وزارت صنعت، معدن و تجارت مساله ایمنی مورد توجه قرار گرفته است، گفت: در جلسات هفتگی شورای معاونان و هیات مدیره سازمان نیز با توجه به اهمیت ایمنی در محیط کار و تضمین سلامت افراد شاغل، نخستین گزارشی که قرائت می‎شود، اقدامات انجام شده در حوزه ایمنی، بهداشت، محیط زیست وانرژی (HSEE) است.
این مقام مسوول افزود: در زمینه رعایت استانداردهای HSEE سازمان صنایع کوچک دست به اصلاح ساختاری زده و یکی از این اصلاحات این بود که مدیر HSEE به طور مستقیم زیر نظر مدیرعامل فعالیت کنند.
یزدانی با بیان اینکه مدیر HSEE در زمان حضور در محل کار خود صدها وظیفه و ماموریت را بر عهده می گیرد و انتصاب مدیران HSEE از سوی سازمان صنایع کوچک صرفا یک ابلاغ نیست، گفت:  مدیر HSEE از ورودی شهرک صنعتی گرفته تا مجموعه واحدهای تولید را باید مورد توجه قرار دهد و شرکت های خدماتی در این زمینه مسوولیت دارند.
وی افزود: حفظ سلامتی کارگران و مهندسان یکی از ماموریت های شرکت های خدماتی، مدیران شهرک ها و نواحی صنعتی و صاحبان صنایع است.
معاون وزیر صنعت گفت: در شرایطی که بیشترین حادثه رخ داده در بنگاه های تولیدی کشور حریق بوده است، مدیران HSEE  ماموریت دارند صرف نظر از بازدید بازرسان فنی وزارت کار به صورت حضوری به تمام واحدها رسیدگی کنند.
وی ادامه داد: همه باید بدانیم دلیل وقوع بسیاری از حوادث به عدم به کارگیری کلاه ایمنی، سقوط مصالح، نصب غیراستاندارد ماشین آلات و نقاط خطرخیز بوده و در این شرایط صیانت از جان مردم و سرمایه‎های مادی آنها یکی از وظایف اصلی ما در شهرک‏های صنعتی است.
وی گفت: درباره تعاملات داخلی شهرک ها مصوبه‎ای داریم که در آن عنوان شده تمام فعالیت های داخل شهرک های صنعتی باید مطابق با قوانین سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران باشد و بر همین اساس دستورالعمل واحدی در تمام شهرک های صنعتی اجرا خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :