آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 192235
تاریخ انتشار : 11 مهر 1395 10:34
تعداد بازدید : 849

فاز دوم شبکه ملی اطلاعات دهه فجر افتتاح می شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن بیان اینکه تولید محتوا یک ثروت و درآمد است، گفت: باید از این دیتا و پهنای باند موجود کسب ثروت کرد.

وزارت ارتباطات- محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان الویت های دولت در حوزه ارتباطات گفت: شبکه ملی اطلاعات ۱۳ سال است که در دستور کار دولت قرار دارد و مقام معظم رهبری همواره پیگیر روند پیشرفت آن بوده اند.
وی افزود: اعتقاد دارم کاری که امروز انجام شد، قسمت قابل توجهی از آن در خدمت گسترش شبکه ملی اطلاعات و دولت الکترونیکی است. وی افزود: در دهه مبارک فجر فاز دوم شبکه ملی اطلاعات به بهره برداری خواهد رسید.
واعظی گفت: در کنار این امر امیدوار هستیم پایه های دولت الکترونیکی مستحکم شود و به یقین در این راه اپراتورها باید نقش پررنگی ایفا کنند. وزیر ارتباطات با بیان فعالیت مربوط به زائران حسینی در حوزه ارتباطات گفت: از تمام اپراتورها تشکر می کنم، زیرا آنها به دنبال آن هستند برای زائران حسینی تسهیلات و خدمات بهینه تر فراهم شود.
وزیر ارتباطات در ارتباط با مسایل اقتصادی مربوط به حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعت گفت: در کشور باید در پی توسعه کسب وکار بود و شغل های بیشتری را پدید آورد، در این زمینه اپراتورها باید پیشگام باشند.
واعظی افزود: امروز تولید محتوا یعنی ثروت و درآمد؛ لذا اگر می خواهیم از دیتا و پهنای باند درآمدزایی کنیم، باید تولید محتوای فاخر کنیم.
وی با بیان تحولات اخیر در حوزه ارتباطات گفت: امروز پیام ها از طریق ویدیو منتقل می شوند؛ راهکاری که استفاده عظیمی از دیتا می کند. به همین خاطر هیچ کس گمان نمی کرد مصرف دیتای کشور به چنین حجمی برسد.
وزیر ارتباطات افزود: سیاست های ما در زمینه افزایش پهنای باند و تعداد کاربران مخالفان زیادی داشته ولی به هرحال ما سیاست هایی را دنبال می کنیم که هم راستا با اهداف نظام هستند.
وی همچنین به نقش جوانان در این زمینه پرداخت و افزود: اجرایی شدن آنچه از آن سخن گفتیم، باید توسط فارغ التحصیلان مملکت خودمان صورت پذیرد.

واکنش به تغییر نرخ بسته های اینترنت
وزیر ارتباطات در واکنش به تغییر نرخ بسته های اینترنت برخی اپراتورهای تلفن همراه گفت: تغییر تعرفه زیر سقف مصوب مجاز است و امروز با سرویس ترابردپذیری مشترکان در انتخاب اپراتور براساس کیفیت، سرعت و تعرفه مختارند.
خبرگزاری فارس نیز گزارش داد، محمود واعظی در پاسخ به سوالی درباره تغییر تعرفه بسته های اینترنتی برخی اپراتورهای تلفن همراه گفت: آنچه که به وزارت ارتباطات مربوط می شود و بر آن نظارت داریم رعایت سقف تعرفه مصوب کمیسیون تنظیم مقررات است.
وی ادامه داد: زیر سقف تعرفه مصوب اپراتورها در تعیین تعرفه بسته ها مختارند و بازار رقابتی تعیین کننده تعرفه است.
واعظی با بیان اینکه اگر اپراتوری از سقف تعرفه مصوب خارج شود به آن رسیدگی می کنیم گفت: در غیر این صورت مشترکان تلفن همراه امروز با امکان ترابردپذیری (انتخاب اپراتور با حفظ شماره موبایل) مختارند و براساس سه فاکتور کیفیت، سرعت و تعرفه می توانند اپراتور خود را انتخاب کنند و مثل گذشته اجباری به ادامه سرویس از یک اپراتور به دلیل شماره موبایل نیست.
واعظی در پاسخ به سوال دیگری درباره رفتار متفاوت سه اپراتور درباره طرح ترابردپذیری گفت: در این باره رویکرد اپراتورها یکسان نیست برخی اپراتورها امکان تغییر اپراتور را دست مردم می دانند اما برخی نیز ممکن است با این موضوع موافق نباشند.
وی ادامه داد: از این رو هفته گذشته کمیته ویژه ای را در رگولاتوری برای این موضوع تشکیل داده ایم که از هر اپراتور افرادی در این کمیته عضو شده اند تا موانع را به صورت میدانی بررسی کنند. واعظی گفت: اگر در این طرح با کارشکنی مواجه شویم حتما اقدامات لازم را انجام خواهیم داد و ابزار مقابله با کارشکنی را در اختیار داریم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :